Start

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Stawkach
Autor: Karolina Linek   
02.09.2019.

 

Image


 

Szkoła Podstawowa im. Marii Danilewicz Zielińskiej w Stawkach 
 

Dążymy do tego, aby absolwent szkoły był człowiekiem prawym, 

posiadającym rzetelną wiedzę, przygotowanym do godnego, mądrego życia.
 
 

Image

ZGŁASZANIE KANDYDATÓW
TEL: 790-503-704
E-MAIL: zsstawki@wp.pl


Image

 

KOMUNIKAT DYREKTORA
SZKOŁY PODSTAWOWEJ W STAWKACH
Z DNIA 11 MARCA 2020 R.

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa informuję, że ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Państwa i Państwa dzieci zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Szkole Podstawowej im. Marii Danilewicz Zielińskiej w Stawkach zostają zawieszone od 12 marca do 25 marca 2020 r.

Jednocześnie informuję, że 12 marca 2020 r. (czwartek) będą prowadzone zajęcia opiekuńcze dla dzieci, które nie mają zapewnionej opieki w domu. W związku z zaistniałą sytuacją obiady w dniu 12 marca 2020 r. zostały odwołane. Autobus szkolny 12 marca 2020 r. kursuje zgodnie z planem, natomiast należy podkreślić, że ze względu na bezpieczeństwo wskazane byłoby pozostanie w domu. Natomiast od 13 marca 2020 r. (piątek) do 25 marca 2020 r. (środa) szkoła będzie ZAMKNIĘTA.
Zachęcam uczniów do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.
Przypominam, że dzięki tzw. specustawie - specjalnej ustawie dotyczącej szczególnych rozwiązań w walce z epidemią koronawirusa rodzicom dzieci w wieku do lat 8, przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola, szkoły lub klubu dziecięcego. Wystarczy złożyć oświadczenie do swojego pracodawcy. Wzór oświadczenia można pobrać na stronie internetowej ZUS www.zus.pl. Osoby prowadzące działalność pozarolniczą składają oświadczenie w ZUS.
Wszelkie informacje będą przekazywane za pośrednictwem dziennika elektronicznego. W związku z powyższym proszę o systematyczne sprawdzanie wiadomości przesyłanych przez dyrektora szkoły oraz komunikatów z Głównej Inspekcji Sanitarnej, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju.

 

Karolina Linek
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Stawkach

 


Zachęcamy do korzystania z zasobów edukacyjnych udostępnionych na stronach:

 

https://www.gov.pl/web/edukacja

https://www.kujawsko-pomorskie.pl/

https://moen.edu.bydgoszcz.pl/ 

 Pamiętajcie!
Hasło na najbliższe dni: #zostańwdomu

 Image

 
 
 
 Image