Start arrow Kronika wydarzeń
Kronika wydarzeń"O środowisko dbamy - baterie zbieramy!!!" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Karolina Lnek   
25.11.2015.
Autorkami plakatów są gimnazjalistki: Agnieszka Lewandowska z kl. II b i Kinga Kozak z kl. I a. 

Image

Image 


 

 
"Choinki Jedynki" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Agnieszka Marjańska   
23.11.2015.

Kilkadziesiąt prac uczniów klas I- VI naszej szkoły będzie rywalizowało w Ogólnopolskim Konkursie "Choinki Jedynki". Tytułowa Jedynka to Pierwszy Program Polskiego Radia, który od lat promuje utalentowane dzieci, a jednocześnie wspiera Fundację Anny Dymnej " Mimo Wszystko" i inne stowarzyszenia działające na rzecz aktywności osób z niepełnosprawnościami. Prace plastyczne uczestników mają przedstawiać własne wyobrażenie Świąt Bożego Narodzenia. W dniach 25 listopada- 4 grudnia 2015 r.(włącznie) codziennie jurorzy będą wybierać 6 prac plastycznych- dwie nagrody główne i cztery wyróżnienia. Laureaci zostaną wymienieni z imienia i nazwiska na antenie Programu 1.Polskiego Radia codziennie w godzinach od 9.00 do 20.00. Wszystkie nagrodzone prace zaprezentowane zostaną na stronach internetowych Polskiego Radia. Nagrodzone rysunki zostaną przekazane na licytację, z której całkowity dochód przekazany zostanie Fundacji "Mimo Wszystko” oraz "Wygrajmy Razem".

Na zdjęciu kilka prac uczniów z klasy Ia, IIIb i VIb.

Image 


 

 

 
Wycieczka klasy III do Zakładu Ozdób Choinkowych SOPEL w Bydgoszczy Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Elżbieta Bąk   
20.11.2015.

Image
 
 Misterne cacka w ,,Sopelku’’...
 ....oglądali uczniowie z klasy 3b. W piątek, 20 listopada uczniowie z klasy 3b wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do fabryki bombek ,,Sopel’’ w Bydgoszczy. Oglądali tam proces produkcji ozdób choinkowych - bombek. Pani przewodnik opowiadała o każdym kolejnym etapie produkcji. W dmuchalni ręcznej nad otwartym ogniem rozdmuchiwane są szklane rurki np. : w sople, kule, misie, samochody, choinki. Następnie w srebrzalni ręcznie pokrywa się wewnętrzne ścianki bombek substancją srebrzącą. Potem bombki trafiają do dekoratorni i są misternie zdobione. Na koniec zwiedzania przewodnik zaprowadziła nas do galerii, gdzie podziwialiśmy unikatowe egzemplarze bombek. Na pamiątkę pobytu w bydgoskim ,,Sopelku’’ każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę ze swoim imieniem.

 

Elżbieta Bąk 

 
Wycieczka do Torunia klas II b i II c Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Łoś   
19.11.2015.
Image

W czwartkowy, listopadowy  poranek uczniowie klas II b i II c waz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Torunia.
Pierwszym punktem  planu zwiedzania  było planetarium. Tam obejrzeliśmy spektakl o gwiazdach, odbyliśmy podróż
w kosmos i dowiedzieliśmy się skąd gwiazdozbiory wzięły swoje nazwy. Po  gwiezdnym widowisku udaliśmy się na posiłek do McDonald’s , gdzie przeczekaliśmy ulewę. 

Następnie powędrowaliśmy pod pomnik astronoma Mikołaja Kopernika, który to „wstrzymał Słońce, a ruszył Ziemię”. Przy pomniku zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i karmiliśmy gołębie, które jadły nam okruchy chleba z ręki.

Przemierzając brukowane uliczki Torunia, zatrzymaliśmy się przy osiołku oraz fontannie z flisakiem, grającym na skrzypcach. Poznaliśmy treść legendy o wyprowadzeniu plagi żab z Torunia.
Na zakończenie wycieczki dotarliśmy do Muzeum Piernika, gdzie pod czujnym okiem  Wiedźmy i Mistrza  samodzielnie wyrabialiśmy ciasto i piekliśmy pierniki.
Zadowoleni, z pamiątkami, z głowami pełnymi wrażeń wróciliśmy do domów.

Anna Łoś

 Image 


 

 
11 listopada - Narodowe Święto Niepodległści Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
13.11.2015.

 

 

tu będzie artykuł

 

 


 

 
Nagrody rozdane! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
09.11.2015.

Image

           Laureaci  IX Powiatowego Konkursu Piosenki i Recytacji Poezji Patriotycznej otrzymali już swoje nagrody. Zostały one wręczone podczas koncertu laureatów, który odbył się w sali widowiskowo – kinowej MCK w Ciechocinku w dniu 7 listopada. Nagrodzeni recytatorzy z naszej szkoły to uczniowie gimnazjum: Edgar Kmiołek (1. m-ce), Marta Witkowska (2. m-ce),  Konrad Tłuchowski (3. m-ce),  Zuzanna Piskrzyńska, Julia Urbańska, Wiktoria Golenia (wyróżnienia) oraz uczennica szkoły podstawowej - Marta Malinowska (3. m-ce).  Nagrody wręczały przedstawicielki organizatorów, czyli pani Barbara Kawczyńska - dyrektor MCK w Ciechocinku oraz pani Katarzyna Dzięgielewska - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechocinku, a koncert prowadziła pani Klara Drobniewska. W czasie jego trwania publiczność miała okazję obejrzeć  występy laureatów konkursu w obu kategoriach - piosenka i recytacja. Brawa rozlegające się w sali były dla młodych artystów dodatkową nagrodą, równie cenną, jak otrzymane statuetki i książki.  

Anna Stanek

Image 


 

 

 
"Tydzień Świadomości Dysleksji" podsumowany Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Karolina Linek   
06.11.2015.

Image

            W dniach 5 – 10 października został zorganizowany „Tydzień Świadomości Dysleksji”. Akcję rozpoczął poniedziałkowy apel, na którym uczniowie dowiedzieli się, co to jest dysleksja i jakie są jej objawy. Na gazetce na korytarzu szkolnym pojawiły się ciekawostki o dysleksji oraz prezentacje słynnych dyslektyków.

            Również w poniedziałek  p. Małgorzata Wdowczyk – dyrektor szkoły wraz z p. Kamilą Drużyńską – nauczycielem biblioteki przeczytały klasom pierwszym i oddziałowi przedszkolnemu bajkę pt. „Kot z dzwoneczkiem”. Następnie dzieci wykonały prace plastyczne na temat przygód głównego bohatera. Z każdej klasy wybrano mistrza kaligrafii. W klasie ,,0” został nim  Łukasz Łyczak, w kl. I a –  Marcin Bonowicz, w kl. I b – Michalina Urbańska.

            We wtorek o tytuł mistrza kaligrafii walczyli uczniowie klas II i III. Drugoklasiści mieli za zadanie jak najpiękniej przepisać w liniaturze fraszkę dla dzieci „Papuga ara”. Spośród wszystkich prac jury w składzie: p. Kamila Drużyńska, p. Karolina Linek, p. Mirosława Januszewska wybrało mistrza kaligrafii każdej klasy: w kl. II a tytuł otrzymała Amelia Taranowska, w II b – Michał Krypski, w II c – Michał Bytner. Natomiast zadaniem trzecioklasistów był napisanie w liniaturze czytanej przez nauczyciela fraszki dla dzieci „Papuga ara” (pisanie ze słuchu). Po czym jury wybrało mistrza kaligrafii każdej klasy: w kl. III a została nim Patrycja Jakubowska, w III b – Julia Figielska.

            Środa i czwartek to był czas zmagań ortograficznych klas IV i V. Tu do działań włączyły się polonistki – p. Danuta Olejnik i p. Kamila Kurnatowska. Wszyscy uczniowie pisali dyktando na j. polskim, a do drugiego etapu przeszło po 5 uczniów z każdej klasy. Z IV a: Szymon Sobierajski, Patryk Bonowicz, Jakub Przybysz, Kosma Radzikowski, Anna Wozińska; z kl. IV b: Sandra Powidzka, Kacper Kulpa, Karolina Wypij, Roksana Balcerak, Joanna Kuberska; z kl. V: Katarzyna Rosowska, Aleksandra Gapska, Maja Chacińska, Maciej Olszewski, Karolina Buczkowska; z kl. VI a: Wiktoria Radzikowska, Dominik Brożek, Karolina Bytner, Damian Majewski, Klaudiusz Adamczyk; z kl. VI b: Oliwia Stanicka, Łukasz Rosowski, Magdalena Szczęsna, Natalia Lewandowska, Artur Sobierajski.    

W II etapie uczniowie mieli do rozwiązania łamigłówki ortograficzne, które wyłoniły mistrzów ortografii każdej klasy:

kl. IV a -  Patryk Bonowicz                

kl. IV b – Karolina Wypij

kl. V – Maja Chacińska

kl. VI a – Wiktoria Radziszewska                                                     

kl. VI b – Łukasz Rosowski

            6 listopada w czasie apelu nastąpiło podsumowanie akcji przez organizatora – Karolinę Linek – pedagoga szkolnego oraz uroczyste wręczenie dyplomów i nagród przez p. Małgorzatę Wdowczyk – dyrektora szkoły.

Karolina Linek

Image 


 

 

 
"Happy Halloween" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Łoś i Sławomir Świeczkowski   
28.10.2015.
Image

 Dnia 28 października 2015r, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zaprosił kasy I – III do wspólnej zabawy z okazji święta „Halloween“. Zabawę rozpoczęliśmy okrzykiem powitalnym: „Zaraz z dyni zupę zrobimy, duchy przepędzimy z czarownicą zatańczymy, wszystkich tańcem rozbawimy“. Uczestników zabawy obowiązywał strój w kolorach: 
  • białym – duszki;
  • czarnym -  noc;
  •  pomarańczowym –  dynia. 

Pląsom i śpiewom towarzyszyły dobre humory, ale przede wszystkim, świetna muzyka, przy której wszyscy dobrze się bawili. Samorząd Uczniowski dziękuje za wspaniałą i bezpieczną zabawę.

 Zapewniamy, że dyskotekowe spotkania będą jednym ze stałych punktów planu współpracy Samorządu Uczniowskiego ze społecznością uczniowską.

Anna Łoś

Sławomir Świeczkowski  

 

Image 

Image

 


 
 
W słoneczne październikowe ppołudnie... Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Agnieszka Marjańska   
27.10.2015.
Image

W słoneczne październikowe popołudnie wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas pojawili się w charakterystycznych  czerwonych koszulkach na cmentarzu parafialnym w Aleksandrowie Kuj. Uczniowie najpierw udali się do grobu patronki szkoły- Marii Danilewicz Zielińskiej, gdzie uporządkowali otaczający go teren i zapalili znicz. Następnie w kilkuosobowych grupach wyszukiwali zaniedbane nagrobki, które dzięki ich pracy również zostały oczyszczone z chwastów i liści. W wyniku tej akcji zostało  uporządkowanych kilkanaście grobów w najstarszej części cmentarza. Na koniec wszyscy spotkali się jeszcze raz przy rodzinnym grobowcu Markowskich na wspólnej modlitwie za zmarłych.  Pod opieką katechetki Agnieszki Marjańskiej i p. Beaty Wozińskiej w akcji uczestniczyli: Ania Wozińska i Julia Chmielewska z kl. IVa, Karolina Bytner i Michalina Ćwik z kl. VIa, Ola Nowak, Filip Korczak i Dominik Ruciński z kl. VIb, Oliwia Polatowska z kl.Ia gimnazjum oraz Magdalena Węcławska z kl.IIb gimnazjum

Agnieszka Marjańska

 

Image 


 

 

 
"Zachęcamy do czytania" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Kamila Drużyńska i Kamila Kurnatowska   
26.10.2015.

„Kochajmy książki, które są duszą szkół. Martwe są bowiem szkoły, których nie ożywiają książki”.

J. A. Kamieński

Image 

 

 W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Organizacja ta zajmuje się problemami bibliotek oraz bibliotekarzy. I właśnie to Stowarzyszenie w 1999 roku zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Obchodzone jest w czwarty poniedziałek października. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.W grudniu 2007 zapadła decyzja, żeby począwszy od dziesiątych obchodów tego ważnego dla szkolnych bibliotek święta, ogłosić październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. W tym roku odbywa się on pod hasłem: "Biblioteki szkolne - klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości".

Image 


 

26 X 2015r. obchodzono w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych.
Uczniowie koła teatralnego z kl. V przygotowali dla najmłodszych czytelników – uczniów kl. I – VI przedstawienie pt. „Sen Hani”.
Aktorzy wcielili się w postacie ze znanych bajek, którym złośliwi chłopcy zmienili zakończenia.
Po przedstawieniu przeprowadzono wśród uczniów quiz czytelniczy.

 

 Organizatorzy:

 

Kamila Drużyńska

Kamila Kurnatowska 

 

 

 Image

 
"PIPPI Pończoszanka" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Elżbieta Bąk   
23.10.2015.

Image 

,,Pippi Pończoszanka’’ w Teatrze W. Horzycy w Toruniu.

 

Z recenzji

,, ... to pochwała beztroskiego szaleństwa, którego każdy z nas raz na jakiś czas potrzebuje.’’

23 października uczniowie z klasy 3b wybrali się do Teatru W. Horzycy

w Toruniu na spektakl pt. ,, Pippi Pończoszanka’’. Dzieci wypełniły salę teatru po brzegi. To wspaniałe, kolorowe, magiczne widowisko podobało się wszystkim. Ruda, piegowata bohaterka spektaklu przeżywa niezwykłe przygody. Fabułę ożywiły piosenki. Cała historia przenosiła się w różne miejsca – była willa Śmiesznotka, cyrk, czy szkoła.

Po wyjściu z teatru najmłodsi przeżywali ,,jaka fajna jest ta Pippi’’.

Elżbieta Bąk 

Image


 

 
Ślubowanie klas I szkoły podstawowej Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Dorota Świtońska i Alina Kruszka   
23.10.2015.

Image

Dnia 23 października 2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Publicznej  Szkoły Podstawowej w Stawkach . 

Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Maja Chacińska. Powitała zaproszonych gości, dyrektora szkoły, wicedyrektora, nauczycieli, uczniów i rodziców. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Małgorzata Wdowczyk  dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Stawkach " i dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką - ramion pierwszoklasistów,  tym samym 46 pierwszoklasistów wstąpiło do społeczności szkolnej Zespołu Szkół im. Marii Danilewicz Zielińskiej w Stawkach. 

Wreszcie nadszedł moment zaprezentowania umiejętności wokalnych i recytatorskich uczniów klas pierwszych w części artystycznej, do której dzieci przygotowywały się pod kierunkiem swoich wychowawców. Pięknie zaśpiewane piosenki,
z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu rodziców. W miłej atmosferze życzenia dzieciom złożyli zaproszeni goście i dyrektor szkoły, którzy zgodnie stwierdzili, że uczniowie klas pierwszych są gotowi do sumiennej pracy w szkole. Każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał „słodki poczęstunek”.  Uczniowie klas IIIa i III b wręczyli upominki dla pierwszaków, a Samorząd Uczniowski kl. I-III złożył życzenia.   Następnie nadeszła chwila na pamiątkowe zdjęcia 
 z przybyłymi na uroczystość gośćmi. Na koniec zaprezentował się szkolny chór prowadzony przez panią Dorotę Stanicką. Również rodzice przybyli licznie w tym niezwykłym dniu. Zorganizowali "słodkie" przyjęcie w salach lekcyjnych dla swoich pociech i gości.  Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

Wychowawczynie : Dorota Świtońska i Alina Kruszka 

 Image 


 

 
40 Wojewódzki Konkurs Krasomówczy w Golubiu-Dobrzyniu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Agnieszka Marjańska   
19.10.2015.

 Image

Marta Witkowska z kl.I a gimnazjum. oraz Mikołaj Schwebs z kl.III a szkoły podstawowej reprezentowali nasza szkołę podczas 40 jubileuszowego Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego w Golubiu-Dobrzyniu. Swoje pięciominutowe wystąpienia prezentowali wobec jurorów oraz 17 rówieśników z województwa, w historycznych wnętrzach golubskiego zamku. Mikołaj podzielił się z publicznością wrażeniami z rodzinnej wyprawy na Pałuki, a Marta opowiedziała o historii i atrakcjach uzdrowiska Ciechocinek, co w ostatecznej punktacji dało naszej gimnazjalistce 2. miejsce i przepustkę do finału ogólnopolskiego w Legnicy. Regulamin konkursu krasomówczego jest bardzo surowy i zakłada odjęcie punktów za niewykorzystanie limitu czasu. Przekonał się o tym między innymi także Mikołaj- najmłodszy uczestnik eliminacji, któremu zabrakło 10 sekund, aby jego prezentacja mogła liczyć się w walce o dobre miejsce.
Dla Marty jest to już drugi udział w konkursie i powtórna kwalifikacja na finał ogólnopolski, teraz już w kategorii gimnazjum. Konkurs w Legnicy już za miesiąc. 

 Agnieszka Marjańska

Image  


 

 
Nowe teksty w "Szkiełku i oku" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
16.10.2015.

Zapraszam do czytania i publikowania utworów w zakładce ,,Szkiełko i oko”. Można je wysyłać w postaci załączników do maili na adres szkoły, można przynosić bezpośrednio do mnie. Pierwsze w tym roku szkolnym teksty już czekają na czytelników!

Nowe publikacje to:

w dziale "reportaż":


 Kinga Kozak -  Zielony gość na polskim

Marta Witkowska - Żabia lekcja… polskiego

Natalia Kempska – „Miau, miau, miau…”

Laura Gazda i Martyna Waszak – „Już nie koty, a gimnazjaliści”

 

 

w dziale "proza":

Konrad Tłuchowski - Szafirowy atrament

Anna Stanek


 

 

 

 

 
XV Dzień Papieski Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Agnieszka Marjańska   
12.10.2015.
Image 
 
 Jan Paweł II - Patron Rodziny.Pod takim hasłem 11 października obchodziliśmy jubileuszowy -XV Dzień Papieski. W tym dniu w naszej parafii w Odolionie, tak jak w całej Polsce, organizowana była zbiórka na program stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zbiórkę tradycyjnie przeprowadziły wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas. Dla najmłodszych z nich: Julii z kl.II oraz Ani i Julii z kl.IV była to pierwsza taka charytatywna akcja.
Fundacja " Dzieło Nowego Tysiąclecia" od piętnastu już lat obejmuje opieką finansową i formacyjną blisko 2500 młodych osób, nazywanych często „Żywym Pomnikiem” św. Jana Pawła II. Tworzą go uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, a także ponad 1000 studentów.  Podstawowe kryteria otrzymania stypendium to średnia ocen - minimum 4,8 , pochodzenie z małej miejscowości do 20 tys. mieszkańców oraz trudna sytuacja finansowa. Informacje na temat stypendiów można uzyskać na  stronie internetowej Fundacji oraz w parafiach.
Agnieszka Marjańska 
 
Image 

 


 

 
Spektakl "Nie jesteś sam" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Karolina Linek   
05.10.2015.

Image 

5 października 2015 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Stawkach brali udział w przedstawieniu profilaktycznym pt: „Nie jesteś sam” przygotowanym przez Teatr Kurtyna. Aktorzy zaprezentowali problemy i zagadnienia związane z momentem przejścia dzieci w kolejny etap edukacji szkolnej i dojrzewania. Podkreślono rolę rodziny i nauczycieli jako naturalne autorytety. Pokazano zagrożenia związane z budowaniem indywidualnej pozycji w grupie rówieśniczej, przemoc i agresję werbalno – fizyczną w środowisku szkolnym. W spektaklu brało udział dwóch aktorów. Spektakl „Nie jesteś sam” to zabawa, ale przede wszystkim poruszająca opowieść o dwójce młodych ludzi, który nie są jeszcze w pełni świadomi zagrożeń i niebezpieczeństw jakie czyhają na nich w okresie dojrzewania. Młodzi widzowie identyfikując się bez trudu z bohaterką, mieli szansę uzyskać kilka cennych rad: przywiązanie do weryfikowanych autorytetów moralnych, rozwaga i mądrość życiowa. 

Karolina Linek - pedagog szkolny

Image 


 

 

 
Święto Żaczka w szkole podstawowej- "Czwartaki-kociaki" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Marek Drużyński   
02.10.2015.
Image        
 
1 października 2015 r. w szkole podstawowej odbyły się Otrzęsiny uczniów klas czwartych połączone z dyskoteką z okazji Dnia Chłopaka. Jak tradycja nakazuje imprezę przygotowali i  zorganizowali piątoklasiści z wychowawcą Panem Markiem Drużyńskim.

        Włączenie do braci uczniowskiej nie było łatwym zadaniem. Czwartaki wraz z wychowawcami: Panią Kamilą Kurnatowską i Panem Dariuszem Lewandowskim, zostali poddani iście „kocim” zadaniom.  

          Po ucharakteryzowaniu „na kota” trzeba było przejść przygotowany tor przeszkód i udowodnić swoją : sprawność ( skok w worku , przejście przez skrzynię czołganie, zjedzenie jabłka na czas ) i odwagę ( przejście stopami po torze z szyszek , wypicie kwaśnej mikstury  i zjedzenie kociej strawy ).  Dopełnieniem ceremoniału było wypicie przygotowanej miseczki mleka .

          Rywalizację zakończyła dyskoteka dla wszystkich uczniów z okazji Dnia Chłopaka.

Marek Drużyński 

Image 


 

 
Harmonogram działań związanych z Tygodniem Świadomości Dysleksji Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Małgorzata Wdowczyk   
02.10.2015.

Harmonogram działań związanych

z Tygodniem Świadomości Dysleksji

05.10.2015r. – 10.10.2015r.

 

05.10.2015r. godz. 11:30

APEL - Rozpoczęcie Tygodnia Świadomości Dysleksji

(mała sala gimnastyczna)

Szkoła podstawowa:

KLASY 0-I (05.10.2015r. – 10.10.2015r.)

1)   Wysłuchanie fragmentu opowiadania przeczytanego przez Panią Małgorzatę Wdowczyk – Dyrektor Zespołu Szkół oraz Panią Kamilę Drużyńską – nauczyciela biblioteki.

2)   Wykonanie prac plastycznych na temat treści opowiadania.

3)   Wybranie przez jury po 5 najciekawszych prac z każdej klasy.

KLASY- II (06.10.2015r. – 07.10.2015r.)

1)   Przepisanie tekstu w liniaturze w trzy linie.

2)   Wybór MISTRZA KALIGRAFII każdej klasy.

 KLASY III (05.10.2015r. – 10.10.2015r.)

1)   Napisanie czytanego przez nauczyciela tekstu w liniaturze w trzy linie. 

2)   Wybór MISTRZA KALIGRAFII każdej klasy.

KLASY IV - VI (05.10.2015r. – 10.10.2015r.)

1)   I ETAP – dyktando

2)   II ETAP – ŁAMIGŁÓWKI ORTOGRAFICZNE 

3)   Wybór MISTRZA ORTOGRAFII każdej klasy.

 

Gimnazjum:

KLASY I - III (05.10.2015r. – 10.10.2015r.)

1)   I ETAP – dyktando

2)   II ETAP – ŁAMIGŁÓWKI ORTOGRAFICZNE 

3)   Wybór MISTRZA ORTOGRAFII każdej klasy.


 

 
"Akademia Bezpiecznego Puchatka" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Małgorzata Wdowczyk   
30.09.2015.
Image
30 września uczniowie klasy I szkoły podstawowej  zostali zgłoszeni do  projektu "Akademia Bezpiecznego Puchatka".
Aby pomóc maluchom uniknąć różnego rodzaju zagrożeń, w roku szkolnym 2015/2016 już po raz siódmy Puchatek organizuje dla klas I program "Akademia Bezpiecznego Puchatka". 
Celem Puchatkowego programu jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności: w domu, w szkole, czy w czasie zabawy, czy korzystania z Internetu. Szkolnym Koordynatorem projektu została pani Alina Kruszka.
 
Małgorzata Wdowczyk 

 
 
"Mam kota na punkcie mleka" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Małgorzata Wdowczyk   
28.09.2015.

       28 września szkoła otrzymała dyplom za udział w ogólnopolskiej akcji „Mam kota na punkcie mleka” w roku szkolnym 2014/15.

       Program „Mam kota na punkcie mleka” zainicjowały Polska Izba Mleka wraz z Polską Federacją Hodowców Bydła
 i Producentów Mleka.

       Celem akcji było  m.in. edukacja i poinformowanie grup docelowych (dzieci i młodzieży oraz matek, rodziców
i nauczycieli) o właściwościach odżywczych mleka i produktów mleczarskich (jogurty, sery i mleko), zwiększenie wiedzy na temat racjonalnego odżywiania się oraz utrwalenie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mleczarskich.

       Do udziału w projekcie zaproszono ponad 2300 szkół podstawowych i gimnazjów, zaangażowano ekspertów, nauczycieli, rodziców i opiekunów. Przewidziano szereg akcji, aktywności i wydarzeń. Wszystko po to, aby w prosty
i zabawny sposób przekazać wiedzę, która zakrzewi w młodych ludziach nawyk picia mleka i spożywania produktów mlecznych.

Małgorzata Wdowczyk

 Image


 

 
Rajd w Światowy Dzień Turystyki Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Agnieszka Marjańska   
26.09.2015.
Image

19 młodych krajoznawców z naszej szkoły świętowało Światowy Dzień Turystyki. W sobotę 26 września uczniowie z SKKT Włóczykije pokonali pieszo kilkanaście kilometrów, poznając proces warzenia soli ze złóż ciechocińskiej solanki od źródła "Grzybek" przez tężnie aż do warzelni. Uczestnicy rajdu szlakiem solankowym mieli okazję podziwiać kwitnący soliród w rezerwacie słonorośli oraz wielobarwne dywany kwiatowe. Zwiedzili także warzelnię soli. To pierwszy rajd w nowym roku szkolnym i jednocześnie  inauguracja pracy szkolnego koła krajoznawczego po wakacyjnej przerwie. Opiekunami " włóczykijów" byli nauczyciele: Agnieszka Marjańska i Dariusz Lewandowski.

Image 

Agnieszka Marjańska

Image


 

 

 
Wybory nowego opiekuna i Zarządu Samorządu Uczniowskiego klas IV-VI Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Dariusz Lewandowski   
18.09.2015.

 

            W piątek, 18 września w klasach IV – VI Szkoły Podstawowej odbyły się wybory na nowego opiekuna Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wzięło udział 10 nauczycieli.

Pierwsze miejsce zajął nauczyciel historii, pan Marek Drużyński, drugie – nauczyciel w-f, pan Tomasz Olejnik. Na trzecim miejscu znalazła się pani Kamila Kurnatowska, a na czwartym – pani Karolina Linek.

            Równocześnie wybrano także przedstawicieli Zarządu SU. Przewodniczącą została uczennica klasy V – Maja Chacińska. Zastępcą przewodniczącej została Martyna Wesołowska – klasa IVb, a sekretarzem – Daria Stanicka z klasy V.
            W najbliższych dniach zostanie przedstawiony plan pracy Samorządu na najbliższy rok szkolny.

 

Dariusz Lewandowski


 

 
Wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego klas I- III Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Dorota Stanicka i Dorota Świtońska   
17.09.2015.
 Image

Dnia 17 września w naszej szkole odbyły się wybory nowego opiekuna Samorządu Uczniowskiego klas I- III. W wyborach kandydowali:

1.     pani Alina Kruszka
2.    pani Anna Łoś
3.     pan Sławomir Świeczkowski
4.     pani Elżbieta Bąk
5.     pani Iwona Wypij 

Każdy uczeń oddał swój głos na karcie wyborczej na jednego z kandydatów.

W głosowaniu wzięło udział 130 uczniów klas I- III. Wszystkie głosy uznano za ważne. Podczas wyborów nie odnotowano żadnych zakłóceń.

Spośród wszystkich ważnych głosów największą ilość uzyskali i będą pełnić funkcje opiekuna Samorządu Uczniowskiego 

pan Sławomir Świeczkowski oraz pani Anna Łoś.

 Serdecznie gratulujemy!!!

 

Dorota Stanicka, Dorota Świtońska

 

Image 


 

 
Wycieczka do Biskupina Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Kamila Kurnatowska   
16.09.2015.
Image

W dniu 16 września uczniowie klas IVa, IVb oraz V pod opieką wychowawców pana Marka Drużyńskiego, pani Kamili Kurnatowskiej, pana Dariusza Lewandowskiego i pani Hanny Kaźmierczak pojechali na wycieczkę do Biskupina, aby uczestniczyć w XXI Festynie Archeologicznym pt. „Smaki w przeszłości”.  Tego dnia osada biskupińska przypominała starożytny gród, na każdym kroku można było spotkać  postacie ubrane w stroje przypominające ubrania  dawnych Słowian. Przed chatami garncarze lepili garnki, w domostwach gospodynie piekły podpłomyki na ognisku. Niektórzy uczniowie mieli okazję własnoręcznie mielić mąkę na żarnach albo sprawdzić się w roli archeologa w specjalnie na tę okoliczność zaaranżowanych wykopaliskach. Młodzież z zaciekawieniem obserwowała pokaz walk przy użyciu broni wczesnośredniowiecznej, który odbywał się na placu. Całości imprezy towarzyszyły dźwięki muzyki dawnej w wykonaniu zespołów ze Szkocji i Irlandii.

 Image

Wróciliśmy do domu pełni wrażeń i bogatsi o wiedzę o życiu naszych przodków.

Kamila Kurnatowska

Image 


 

 
Uwaga! - ogłaszamy konkurs plastyczny Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Zespół ORE   
15.09.2015.
"Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030" 
 
Image 

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie plastycznym. Prace mogą dotyczyć jednego z trzech zagadnień, wpisujących się w tematykę Europejskiego Roku na Rzecz Rozwoju: Zmiany klimatu, Bezpieczeństwo żywności i rolnictwo, Godna praca. 

Konkurs jest wspólnym działaniem Grupy Wyszehradzkiej  V4 (Słowacja, Czechy, Węgry, Polska) realizowanym w Europejskim Roku na rzecz Rozwoju pod hasłem „Nasz świat, nasza godność, nasza przyszłość”.W Polsce odbywa się w ramach projektu nr 519/2015 „Edukacja globalna w szkole. Od edukacji globalnej do odpowiedzialności za świat II”, współfinansowanego z programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2015 roku.

Cele konkursu

(wynikające z celów ERR i edukacji globalnej w podstawie programowej):

podniesienie świadomości dzieci i młodzieży na temat obecnego kierunku unijnej polityki rozwoju;

podniesienie świadomości dzieci i młodzieży na temat globalnych współzależności oraz unaocznianie tego, że rozwój nie sprowadza się tylko do pomocy;

podniesienie świadomości dzieci i młodzieży na temat wszystkich form dyskryminacji ze względu na płeć, dotykających kobiety i dziewczęta w różnych regionach, w szczególności w zakresie dostępu do kształcenia, miejsc pracy i systemów opieki zdrowotnej, a także o innych nadużyciach;

wzbudzanie i rozwijanie zainteresowań zależnościami istniejącymi we współczesnym świecie oraz zwrócenie uwagi na perspektywę Globalnego Południa;

wyzwalanie w uczniach i uczennicach aktywności artystycznej, rozwijanie ich osobistych zainteresowań, wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych poprzez podnoszenie poziomu ich wiedzy i umiejętności;

kształtowanie postaw dzieci i młodzieży wobec problematyki Globalnego Południa oraz inspirowanie uczniów i uczennic do podejmowania działań w tym zakresie; promowanie szkół zaangażowanych w realizację zadań z zakresu edukacji globalnej 

Konkurs przebiega w trzech etapach: szkolnym, wojewódzkim, centralnym

Harmonogram konkursu

do 10.09.2015 - ogłoszenie konkursu

do 28.09.2015 - zakończenie etapu szkolnego, zgłoszenie prac konkursowych do poziomu regionalnego (wojewódzkiego)

do 05.10.2015 - zakończenie etapu regionalnego, zgłoszenie prac konkursowych do poziomu ogólnokrajowego (centralnego)

10.2015 - ogłoszenie listy laureatów etapu centralnego i przekazanie zwycięskich prac na wystawę organizowaną w Bratysławie 14.10., podczas Dnia Rozwoju 2015.

X-XI. 2015 - wystawy zwycięskich prac (szkoła, środowisko lokalne, regiony, w Tygodniu Edukacji Globalnej) wręczenie nagród, wizyta studyjna

12.2015 - konferencja podsumowująca projekt „Edukacja globalna w szkole. Od edukacji globalnej do odpowiedzialności za świat” w ORE, podczas której zaprezentowane zostaną prace laureatów (finalistów).

Pytania dotyczące konkursu należy kierować do Wydziału Rozwoju Kompetencji Społecznych i Obywatelskich na adres email: grazyna.kurowska@ore.edu.pl 

 strona internetowa z pełnym regulaminem:

 
 
Międzynarodowy Dzień Kropki Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Dorota Stanicka i Dorota Switońska   
15.09.2015.
 Image

W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Na całym świecie od pięciu lat obchodzi się „ International Dot Day”. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie i nauczyciele na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Inspiracją świętowania tego dnia była kropka z książeczki o Vashti. Książeczka „ The Dot” opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti.
W tym dniu dołączyliśmy do radosnych kropkowiczów z 82 krajów.
 Najbardziej zaangażowali się najmłodsi, czyli uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami  klas. Dzieci z wielkim zaangażowaniem oglądały film o przygodach sympatycznej dziewczynki o imieniu Vashti, jej kropce i odkrytym talencie malarskim. O tym, jak Vashti z początku nieśmiała, bez wiary we własne siły, motywowała do działania innych.  Mała Vashti twierdziła, że nie umie malować, a farbki ją irytują. Nauczycielka zaproponowała więc: „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”. Dziewczynka narysowała więc kropkę i od tego momentu wszystko zaczęło się zmieniać… kropka odmieniła życie Vashti. Film, który był inspiracją do działań w naszej szkole był bardzo pożyteczny
i wartościowy.

 Po obejrzeniu filmu dzieci rozmawiały o swoich talentach, pasjach i zdolnościach- przecież każdy z nas je ma…

Dzień Kropki wprowadził wiele radości i zabawy.

Uczniowie w tym dniu zadbali o kropkowy strój oraz stworzyli piękne prace plastyczne -dzielnie odrysowując, wycinając
i naklejając kropki- tworząc ciekawe,  pomysłowe prezentacje umieszczone na gazetkach ściennych w każdej klasie.

Święto Kropki to naprawdę dobry pomysł na lekcję pełną zabawy i uśmiechu!

Dorota Stanicka i Dorota Świtońska

Image 

 

Image 


 

 

 

 
Hurraaa! Znów zaczyna się szkoła! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
01.09.2015.

 Image

            Nowy rok szkolny przywitaliśmy zgodnie z temperaturą otoczenia, czyli gorąco. Z uwagi na sprzyjającą aurę uroczystość odbyła się na placu przed szkołą. Od dziś będzie ona miejscem nauki, a być może nawet drugim domem dla 253 uczniów szkoły podstawowej i 133 gimnazjalistów. Uczyć i wychowywać ich będzie 34 nauczycieli, w tym 2 panie dyrektor, 2 panie pedagog i pani psycholog.

 

            Pani dyrektor Małgorzata Wdowczyk złożyła życzenia owocnej pracy i nauki, poinformowała o przydziałach wychowawstw i sal lekcyjnych oraz o tym, że szkoła będzie uczestniczyła w realizacji projektów: „Mistrzowie kodowania”, „Bezpieczna +” i „Umiem pływać”.

            Minutą ciszy wszyscy zgromadzeni uczcili pamięć długoletniej pracownicy szkoły – pani Mirosławy Drużyńskiej, która zmarła w czasie wakacji.

            Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.

Anna Stanek

Image 

Image  


 

 
Pamiętamy o poległych - Czuwaj! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Ptzybylska   
01.09.2015.
Image 

            1 września to nie tylko data rozpoczęcia roku szkolnego, to także  rocznica wybuchu II wojny światowej.

            Harcerze I Szczepu im. Janusza Korczaka w Stawkach dla upamiętnienia tego dnia zebrali się przy grobach Polaków zamordowanych przez hitlerowców  w lesie odoliońskim. Zapalili znicze, a pamięć poległych uczcili minutą ciszy. Na koniec odśpiewali pieśń harcerską „Harcerski krzyż”.

phm. Anna Przybylska

Image 

Image 


 

 
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Danuta Olejnik   
26.06.2015.

 Image

Dnia 26 czerwca 2015 roku w sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście na akademii z okazji zakończenia roku szkolnego 2014/15. Uroczystość prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Katarzyna Rosowska ( kl. IV ) i Łukasz Rosowski ( kl. Vb ).

 Najpierw głos zabrała dyrektor szkoły, pani Małgorzata Wdowczyk, która bardzo gorąco wszystkich powitała, podsumowała roczną pracę placówki, gratulowała sukcesów uczniom oraz życzyła bezpiecznych, słonecznych wakacji. Uczennica klasy VI a Marta Witkowska przedstawiła osiągnięcia uczniów w różnych konkursach, zawodach, turniejach szkolnych i pozaszkolnych. Głos zabrała również przewodnicząca Rady Rodziców – pani Anna Kozłowska, która życzyła uczniom oraz nauczycielom udanych i pogodnych wakacji.

 Następnie uczniowie klas szóstych złożyli uroczyste ślubowanie. Później nastąpiło wręczenie świadectw z wyróżnieniem ukończenia szkoły podstawowej i nagród oraz świadectw ukończenia szkoły podstawowej absolwentom. Rodzice najlepszych absolwentów z rąk pani dyrektor otrzymali listy pochwalne wraz z gratulacjami. Wicedyrektor szkoły, pani Urszula Ziemnicka wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody uczniom klas IV-V. W tym odświętnym dniu uczeń klasy Vb Łukasz Rosowski odebrał nagrodę specjalną – statuetkę za najwyższą średnią ocen i wzorowe zachowanie. Łukaszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nagrody otrzymali również uczniowie za stuprocentową frekwencję, zdobycie zaszczytnych miejsc w konkursach, pracę na rzecz szkoły.

Image 

W dalszej części uroczystości koleżanki i koledzy klas piątych ciepło i serdecznie pożegnali szóstoklasistów.

Ostatnim punktem programu była część artystyczna w wykonaniu absolwentów. ,,Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą'' – złota myśl św. Augustyna stanowiła motto przewodnie uczniowskich występów. W rolę konferansjerów wcieliły się Marta Witkowska (kl. VI a ) i Amelia Buze (kl. VI b). Dziewczyny prowadziły Galę Absolwentów, której stawką było zdobycie tytułu Mistrza Ucznia Doskonałego. Ze swoim zadaniem poradziły sobie profesjonalnie, scena była ich żywiołem. W ringu spotkali się uczniowie klas szóstych. Przedstawili swoje umiejętności w czterech pojedynkach. Nie zabrakło muzycznych wrażeń, ponieważ jako pierwsi wystąpili operowcy. Tuż po nich pojawiły się recytatoreczki – młode artystki, a już takie zdolne. Trzeci pojedynek stoczyły ze sobą tancereczki o energetycznym zapale. Na koniec w ringu naprzeciwko siebie stanęli bokserzy, którzy dali fantastyczny popis. Jakub Żuchowski ( kl. VI a ) i Paweł Danielewski ( kl. VI b ) walczyli jak prawdziwi zawodowcy, ich bokserska walka zachwyciła publiczność.

Image 

 Gala Absolwentów wszystkim bardzo się podobała, o czym świadczyły gromkie brawa, uśmiechy na twarzach i wspólna zabawa. Dla publiczności były to wyjątkowe chwile. Zaszczytny tytuł Mistrza Ucznia Doskonałego zdobyli... wszyscy absolwenci. Pojedynek okazał się bardzo wyrównany.

 Wyraz artystyczny widowiska podkreśliła piękna dekoracja, która znakomicie korespondowała z jego tematyką. Całość dopełniła energetyzująca muzyka, przy dźwiękach której wszyscy się świetnie bawili.

Wychowawczynie klas szóstych – pani Elżbieta Jankowska-Baranowska i pani Danuta Olejnik to autorki scenariusza, na podstawie którego uczniowie, pod ich bacznym okiem, przygotowali się do swoich występów. Nauczycielki czuwały nad przebiegiem całej uroczystości. Tak piękny popis absolwentów nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie innych nauczycieli: pani Doroty Stanickiej, która przygotowała do występu zespół wokalny i grupę taneczną, a także zadbała o oprawę muzyczną oraz pana Tomasz Olejnika – pod jego kierunkiem chłopcy wyćwiczyli walkę bokserską, podczas której nauczyciel czuwał nad prawidłowym przebiegiem pojedynku i bezpieczeństwem zawodników.

 Na koniec absolwenci podziękowali nauczycielom oraz innym pracownikom szkoły za trud włożony w ich wykształcenie, wychowanie i opiekę. Ten ostatni akcent zakończył uroczystość. Dziękujemy uczniom gimnazjum – Tomkowi Ćwikowi
i Tymkowi Wołoszczakowi za techniczną obsługę uroczystości.

Image

Opracowała D. Olejnik


 

  

 

 
"Umiem pływać" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Dorota Świtońska   
26.06.2015.

 Image

Uczniowie klas trzecich Publicznej Szkoły Podstawowej w Stawkach przeszli kurs nauki pływania w ramach ogólnopolskiego projektu ,,Umiem pływać”. Projekt był zorganizowany na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki
w Warszawie i Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu przez Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki w Toruniu.

Podstawowym celem projektu było doprowadzenie do opanowania przez uczniów elementarnych sposobów pływania oraz zdobycie umiejętności pływania stylem grzbietowym, a także uświadomienie dzieciom, rodzicom korzyści zdrowotnych jakie pociąga za sobą umiejętność nauki pływania. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu. Podczas 20-godzinnych zajęć na krytym basenie przy 22 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjnym w Ciechocinku, pod kierunkiem instruktora p. Łukasza Rataja, wychowawców: p. Aliny Kruszki i p. Doroty Świtońskiej oraz ratowników, uczniowie klas trzecich poznawali tajniki nauki pływania. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach na basenie, z niecierpliwością czekały na każdy kolejny wyjazd i ze smutkiem żegnały się po zakończeniu zajęć. Frekwencja uczniów na zajęciach była bardzo wysoka.

W czasie zajęć uczniowie doskonalili elementarne poruszanie się w wodzie, ćwiczenia oddechowe, zanurzanie, wyławianie przedmiotów, poślizgi, ruchy nóg i ramion do kraula. Po przeprowadzonej diagnozie końcowej uczniowie potrafią wykonywać skoki do wody głębokiej, umieją przepływać z zaprezentowaniem dowolnej techniki. Opanowały elementy nurkowania w dal i w głąb. Potrafią wyłowić kilka przedmiotów.

Udział w tym projekcie dał im nie tylko możliwość nauki pływania, ale również aktywnego spędzania wolnego czasu
i dobrej zabawy. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczały mnóstwo radości i satysfakcji. Zajęcia na basenie rozbudziły potrzebę uczestnictwa dzieci w tej formie aktywności ruchowej. Dzieci nauczyły się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu. Wspólne wyjazdy integrowały uczniów. Zajęcia dały uczniom nie tylko możliwość nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale dały również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej. Zachęciły dzieci do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki i aktywnego stylu życia. Na zakończenie zajęć każdy z uczniów otrzymał dyplom i pamiątkową książkę.

Udział w projekcie dał im wiele radości i satysfakcji z pokonania lęku i nabycia umiejętności pływania. Dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili dzieciom udział w tak wartościowym projekcie.

 Wychowawcy: Dorota Świtońska i Alina Kruszka

Image 

 

Image 


 

 
Ib i IIa na wycieczce do JuraParku w Solcu Kujawskim Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Iwona Wypij   
19.06.2015.

Image 

 

Klasa Ib i IIa wybrały się 19.06.2015 roku na wycieczkę do JuraParku w Solcu Kujawskim.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy wędrówką po ścieżce edukacyjnej, na której można było zobaczyć naturalnej wielkości rekonstrukcje mezozoicznych gadów. Większość tych gadów stanowią dinozaury. Pani przewodnik opowiadała o sposobie życia dinozaurów oraz udzielała odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Do niektórych okazów można było podejść i zrobić sobie zdjęcie. Następnie udaliśmy się do Muzeum Ziemi. Jego ekspozycję stanowi ponad 1000 skamieniałości roślin i zwierząt pochodzących z różnych stron świata. Obok nich przedstawiono rekonstrukcję zwierząt żyjących w minionych epokach. Troszeczkę już zmęczeni zjedliśmy smaczny obiad. Dalej udaliśmy się do Cinema 5D. Obejrzeliśmy film o powstaniu Układu Słonecznego. Wrażenia w kinie były niesamowite, a najbardziej poruszający się fotel ,,woooow’’. Potem braliśmy udział w warsztatach plastycznych. Dzieci pod okiem pani instruktor malowały gipsowe odlewy dinozaurów. Pozostałą część dnia przeznaczyliśmy na korzystanie z parku rozrywki. Tutaj czekał na nas ogrom atrakcji. Można było do woli korzystać z jazdy samochodzikami ,kolejki, huśtawki w kształcie łodzi.  

    Spędziliśmy cały dzień pełen niesamowitych i niezapomnianych wrażeń. 

Image

Image


 

 
" Niezapomniane wrażenia" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Marta Witkowska z klasy VIa   
10.06.2015.

            sprawozdanie z wycieczki szkolnej do stolicy Niemiec- Berlina

             W dniach 8–9.06.2015r. odbyła się wycieczka do Berlina. Grupa liczyła czterdzieści dwoje uczniów, nad którymi opiekę sprawowali: pani dyrektor – Małgorzata Wdowczyk, pani Danuta Olejnik, pani Elżbieta Jankowska- Baranowska
i pan Sławomir Mańkowski. 

            Wyjechaliśmy o godzinie 3:00 komfortowym autokarem sprzed budynku szkolnego. Po kilku godzinach jazdy dotarliśmy szczęśliwie na miejsce.
            Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od Muzeum Pergamonu. Następnie udaliśmy się na Alexanderplatz. Zobaczyliśmy tam drugą, co do wielkości w Europie wieżę telewizyjną. Wędrując ulicami Berlina, przyglądaliśmy się budynkom, w których mieszczą się ambasady różnych państw. Później doszliśmy do najdłuższego fragmentu Muru Berlińskiego, który obecnie pełni rolę galerii sztuki na wolnym powietrzu. Dotarliśmy także na Potsdamer Platz,  do historycznego centrum Berlina, gdzie przyglądaliśmy się nowoczesnym biurowcom i wieżowcom.
            W godzinach południowych zatrzymaliśmy się na placu przed Reichstagiem, czyli siedzibą parlamentu niemieckiego. Podziwialiśmy szklaną kopułę, która stanowi jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Berlina. Zobaczyliśmy, gdzie urzęduje obecna kanclerz Niemiec – pani Angela Merkel oraz budynki poszczególnych ministerstw. Chwilę odpoczęliśmy, popatrzyliśmy na statki płynące Sprewą i ruszyliśmy dalej. Dotarliśmy do Bramy Brandenburskiej.
            W międzyczasie udaliśmy się do centrum handlowego, w którym zakupiliśmy wiele pamiątek, no
i oczywiście...lody.
            Podobały nam się wszystkie obiekty. Jednak największe wrażenie wywarł na nas Kościół Cesarza Wilhelma. Zobaczyć tam można jedynie część dzwonnicy kościelnej, gdyż resztę zniszczyły wojenne bombardowania.  W miejscu, gdzie niegdyś stał kościół, wybudowano nowy, jego ściany tworzy mnóstwo fioletowych szkiełek, układających się
w przepiękne witraże.
            Nieco zmęczeni, ale zadowoleni około godziny 19:00 przybyliśmy do hotelu na nocleg.

Następny dzień zapowiadał się jeszcze lepiej, aniżeli poprzedni, ponieważ był zaplanowany wyjazd na wyspę Tropical Islands. Zaraz po śniadaniu wyjechaliśmy na naszą wymarzoną wycieczkę do największej w Europie tropikalnej oazy. Pobyt w tym miejscu dostarczył nam niezapomnianych wrażeń.
            Po przebraniu się w stroje kąpielowe, udaliśmy się, czym prędzej zająć miejsca na leżakach. Potem popędziliśmy zanurzyć się w błękitnych, czystych wodach Morza Południowego. Mogliśmy zjeżdżać z barwnych, krętych zjeżdżalni, oczywiście pod czujnym okiem naszych opiekunów. Spacerowaliśmy ścieżkami największego na świecie lasu tropikalnego pod dachem i zachwycaliśmy się pięknymi odgłosami ptaków. Nad naszymi głowami unosił się duży balon. 
 Chcielibyśmy przyjechać tu na dłużej, aby móc zamieszkać w wiosce tropikalnej.
Po kilku godzinach show i zabawy udaliśmy się w drogę powrotną do Polski. Zjedliśmy pyszny obiad, aby nabrać sił do dalszej drogi.
            Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy późnym wieczorem do domu. To była niezwykle udana wycieczka. Już planujemy kolejną – chyba do Pragi.

 

 

Marta Witkowska, uczennica z klasy VIa

 Image


 

Ps. Dla bardziej dociekliwych – garść internetowych informacji (z Wikipedii) o:

 

 

 

 

 

 
Darczyńcy festynu w Święto Szkoły Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Małgorzata Wdowczyk   
08.06.2015.
Społeczność szkolna dziękuje za hojność, za pomoc i poświęcony czas, za podarunki i za wsparcie w organizacji naszego festynu darczyńcom. Oto oni:
 

1. Firma"Morello" Grażyna Wasilewska, Plebanka 1b, 87-731 Waganiec
2. WiP sp. z o.o. Spółka komandytowa, ul. Przemysłowa 3A, 87-700 Aleksandrów Kujawski
3. Sklep Spożywczo-Przemysłowy Tadeusz Kozłowski, Stawki, al. Marii Danilewicz Zielińskiej 19, 87-700 Aleksandrów Kujawski
4. Sklep Spożywczo-Przemysłowy "U Pawła", Stawki, al. Marii Danilewicz Zielińskiej 14, 87-700 Aleksandrów Kujawski
5. CiS s.c. PPHU Halina Ciążyńska, Waldemar Stasiak, Stawki, al. Marii Danilewicz Zielińskiej 2, 87-700 Aleksandrów Kujawski
6. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Piotr Murawski "Bartex" Stawki, al. Marii Danilewicz Zielińskiej 14, 87-700 Aleksandrów Kujawski
7. "Alex-Gaz" F.H.U. Łukasz Kowalczyk, ul. Przemysłowa 6, 87-700 Aleksandrów Kujawski
8. Sklep motoryzacyjny Grzegorz Brożek, ul. Słowackiego 38, 87-700 Aleksandrów Kujawski
9. Sylwia Zielińska P.H.U., ul. Słowackiego 153, 87-700 Aleksandrów Kujawski
10 ."Auto Centrum" Tomasz Doligalski, Odolion, ul. Okrężna 28 E, 87-700 Aleksandrów Kujawski
11. Spółdzielnia Socjalna "Spiżarnia Kujawska", ul. Wrzosowa 7, 87-700 Różno Parcele
12.Krzysztof Kotrych Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski, 87-731 Śliwkowo 7
13. RTM Opakowania Sp. z o.o., al. Marii Danilewicz Zielińskiej 26, 87-700 Aleksandrów Kujawski
14. "Antał 2" Hurtownia piwa Maria Stopczyk, Przemysłowa 6, 87-700 Aleksandrów Kujawski
15. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim ul. Halinowo 2 A
16. Komenda Powiatowa Policji w Aleksandrowie Kujawskim, ul. Wojska Polskiego 15, 87-700 Aleksandrów Kujawski
17. Gminne Przedsiębiorstwo Usługowe "ALGAWA" Sp. z o.o., ul. Przemysłowa 10, 87-700 Aleksandrów Kujawski
18. Andrzej Młynarczyk
19. Serwis Opon "U Jacka" Złomowanie pojazdów. Jacek Borkowski, Łazieniec, al. Marii Danilewicz Zielińskiej 26, 87-700 Aleksandrów Kujawski
20. Piotr Stanicki "Meblostan", Ośno 41, 87-700 Aleksandrów Kujawski
21. Zakład Cukierniczy FH Adam Brzuszkiewicz, ul. Żelazna 1, 87-720 Ciechocinek
22. Katarzyna Biniak - radna Rady Gminy Aleksandrów Kujawski 


 

 

 


 

 

 

 
Ia i Ic wybrały się na wycieczkę do Płocka Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Sławomir Świeczkowski   
08.06.2015.
Dnia 8 czerwca 2015 roku klasa Ia i Ic wybrały się na wycieczkę do Płocka. Celem wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego w Płocku, położonego na wysokiej skarpie wiślanej, o powierzchni 10 ha. Aktualnie w Płockim ZOO hodowanych jest około 3000 zwierząt. Ogród posiada jedną z największych kolekcji gadów, które szczególnie spodobały się uczniom. Najciekawsze ekspozycje to: słoniarnia z wybiegiem, pawilon ptaków tropikalnych, wybieg kangurów rudych, ekspozycja lampartów perskich oraz wybieg pingwinów przylądkowych z basenem i oknem widokowym do obserwacji pingwinów pod wodą.
Oprócz oglądania i poznawania zwierząt uczniowie mogli podziwiać otoczenie z tarasu widokowego oraz odpocząć na placu zabaw. Tam rozmawialiśmy i bawiliśmy się w różne zabawy. Był to wyjątkowo miło spędzony czas i dzięki niemu dzieci zdobywały nowe wiadomości o otaczającym nas świecie i różnorodności żyjących na nim zwierząt.

 

 Sławomir Świeczkowski


 

 

 
Wycieczka klasy IIB do ZOO w Płocku Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Mikołaj Schwebs, klasa II b   
01.06.2015.
   Dnia 1 czerwca wraz ze swoimi mamami, wybraliśmy się na wycieczkę do zoo w Płocku. Uczciliśmy w ten sposób Dzień Dziecka i Dzień Mamy.

   Zwiedzanie ogrodu zoologicznego zaczęliśmy od obejrzenia zwierząt w herpetarium. Jest to budynek, w którym odtworzono naturalne warunki życia tropikalnych gadów i płazów. Widzieliśmy tam między innymi węże boa, jaszczurki, żaby, a nawet wielkie aligotory. Później poznaliśmy śmieszne surykatki, kolorowe papugi i sowy. Najbardziej jednak podobały nam się słonie i żyrafy. Wrażenie na nas zrobiły również lwy i taplające się w błocie hipopotamy. Bardzo fajnie pokazane są w płockim zoo pingwiny. Przy ich basenie jest specjalna szyba, przez którą można zobaczyć nurkujące ptaki. Odwiedziliśmy również małą zagrodę kóz, owiec i królików. Mieliśmy wielką frajdę, ponieważ można było samemu dokarmiać te zwierzęta. Pod koniec zwiedzania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Image 

   W drodze powrotnej posililiśmy się we włocławskiej restauracji sieci McDonald's.

   Dzięki wizycie w Zoo Płock dowiedzieliśmy się z jakich kontynentów pochodzą różne zwierzęta, w jakich środowiskach żyją i czym się żywią. Był to bardzo fajny i pełen wrażeń dzień. Mogliśmy go spędzić wraz ze swoimi Mamami i mieć Je tego dnia tylko dla siebie. Wycieczka do zoo na długo pozostanie w naszej pamięci.

 Opracował: Mikołaj Schwebs, klasa II b 

Image 

 


 

 
Festyn w Święto Szkoły Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
29.05.2015.

       Image

   Tegoroczne Święto Szkoły (29 maja) łączyło w sobie Dzień Patrona, Dzień Dziecka i Dzień Sportu. W związku z tym było u nas radośnie i na luzie; dominowały co prawda atrakcje dla ciała i przyjemności dla ducha, ale nie zabrakło także treningu szarych komórek. Pogoda dopisała tak wspaniale, jakby nam ją ,,załatwiła” w niebie sama Patronka szkoły. 

            Po powitaniu społeczności szkolnej przez panią dyrektor Małgorzatę Wdowczyk i przedstawieniu planu imprezy przez Annę Stanek i Krystiana Linka głos zabrali uczniowie. Usłyszeliśmy zwięzłe informacje przypominające postać i dokonania Patronki szkoły – Marii Danilewicz Zielińskiej oraz próbkę jej twórczości – fragment opowiadania ,,Jantolkowa” w brawurowym wykonaniu Marty Witkowskiej z kl. VI a.

            Następnie głos zabrali harcerze, którzy zaprezentowali efekty ,,Nocy z Patronem” majowego zlotu harcerskiego i zaśpiewali ułożone wówczas piosenki o słowach związanych z biografią Marii Danilewicz Zielińskiej.

            Kolejny punkt programu to piosenki i rymowanki związane tematycznie z Kujawami lub Patronką, ułożone i wykonane na scenie przez uczniów klas IV-VI. Młodzi twórcy wykazali się przy ich układaniu znajomością biografii Patronki szkoły, ale także pomysłowością i poczuciem humoru.

            Po strawie duchowej przyszedł czas na trening mięśni. Najmodniejszą i równocześnie najbardziej dostępną dyscypliną sportową w Polsce stało się ostatnio w Polsce bieganie, toteż nic dziwnego, że zainicjowaliśmy w czasie święta akcję, którą można by nazwać ,,Cała szkoła biega”. W trzech grupach wiekowych odbył się bieg ,,O puchar dyrektora szkoły”. Najmłodsi mieli do pokonania 400 m, starsi – 800 m. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali w nagrodę jabłka, a najszybsi – puchary. Było ich aż sześć, po dwa dla każdej grupy. Oto zwycięzcy i równocześnie zdobywcy pucharów:

·         klasy I – III – Weronika Kulpa (III b) i Jan Kraszewski (III b),

·         klasy IV – VI – Aleksandra Łątkowska (VI a) i Michał Janik (VI b),

·         klasy gimnazjum – Oliwia Kulpa (I a) i Filip Krzyżanowski (II b).

Niestety, nie było kategorii ,,dorośli” (rodzice? nauczyciele?). Może… w przyszłym roku?

Image 

            Kolejne zawody sportowe były rozgrywane na 3 boiskach. Klasami I – III zajęły się Dorota Świtońska i Dorota Stanicka. Przygotowały dla uczniów zabawne tory przeszkód, wyścigi z woreczkami i na czworakach oraz rzuty do celu. Tu zwycięzcami były wszystkie dzieci, toteż każdy mały sportowiec otrzymał słodką nagrodę.

            Klasy IV – VI pod opieką Sławomira Mańkowskiego konkurowały w nietypowych i śmiesznych konkurencjach: biegu tyłem do mety (zwycięzcy – drużyna kl. VI b), wyścigu raków (kl. VI a), na czworakach (kl. VI b i V b) oraz w rzucie piłką lekarską (kl. VI b).

            Z kolei gimnazjaliści pod opieka Krystiana Linka rywalizowali w dyscyplinie, w której szkolne drużyny odnoszą niemałe sukcesy – piłce nożnej. Odbyły się dwa mecze: męska, a później - damska reprezentacja rozgrywek Coca Cola Cup kontra reszta szkoły. Jak można się było spodziewać, zawodnicy i zawodniczki ze szkolnej kadry rozgromili swoich przeciwników, nie dając im szans nawet na remis. Po meczach nagrody otrzymali najlepsi strzelcy – Marysia Pawlak (II b) oraz Kacper Osiński (III a).

            Równocześnie z rozgrywkami sportowymi na stadionie, na terenie wokół szkoły odbywały się ,,Podchody z Patronem”. Drużyny klas gimnazjalnych pod opieką Anny Przybylskiej i Kamili Drużyńskiej szukały ukrytych zadań, a następnie  wykonywały je, kojarząc biografię oraz fragmenty opowiadań Marii Danilewicz Zielińskiej ze zdjęciami miejsc. Słodką nagrodą dla zwycięzcy podzieliła się reprezentacja klasy II a w składzie: Sandra Czerniejewska, Alicja Dziedzic, Kacper Parzybut, Norbert Umerlik. Kolejne miejsca zajęły: kl. III a i kl. II b.

            Tymczasem na scenie koło stadionu swój coroczny ,,Turniej Wiedzy o Patronie Szkoły” rozgrywały klasy IV – VI pod okiem organizatorek: Danuty Olejnik i Kamili Kurnatowskiej. Uczestnicy – reprezentanci klas – odpowiadali na pytania dotyczące biografii oraz rysowali ilustracje do wylosowanych opowiadań. Wygrała drużyna klasy VI b: Karina Kalocińska, Amelia Buze, Anita Inatlewska, Weronika Wesołowska, Kinga Kozak, Aleksandra Kornacka. II miejsce zajęła klasa VI a, a trzecie – V b.

            Konkurs wiedzy o Patronie Szkoły klasy gimnazjalne miały już za sobą, jego organizatorki – Anna Stanek i Danuta Olejnik - ogłosiły w czasie Święta Szkoły wyniki:

·         I miejsce – Marta Urbańska (II b),

·         II miejsce – Joanna Kwiatkowska (III a),

·         III miejsce – Klaudia Waśkowska (II a).

      Oprócz zawodów sportowych, konkursów i prezentacji poświęconych Patronce szkoły, na dzieci i młodzież czekało dużo atrakcji. Były one zgodne z oczekiwaniem uczniów, którzy wyrazili swoje propozycje przebiegu święta w ogólnoszkolnym sondażu. Zgodnie z nim, a na miarę możliwości organizacyjnych, można się było posilić żurkiem, kiełbaskami z grilla, ciastem, były także napoje, słodycze, lody i wata cukrowa. Młodsze dzieci skakały i zjeżdżały ze zjeżdżalni w 2 dmuchanych zamkach. Malowały samochód według swoich pomysłów.  Wszyscy podziwiali wyposażenie samochodów straży pożarnej i auta policyjnego. Można było zasiąść za kierownicą, przymierzyć hełm, porozmawiać ze strażakami i policjantami. Odbył się także pokaz akcji pożarniczej – gaszenie płonącego samochodu.

Image 

      Na zakończenie Święta Szkoły odbyło się podsumowanie wszystkich zawodów i konkursów oraz rozdanie nagród. Pani dyrektor pogratulowała udziału wszystkim uczestnikom, podziękowała nauczycielom za przygotowanie święta. Jego koncepcję opracowały Danuta Olejnik i Anna Stanek, wspierane przez Dorotę Świtońską, Dorotę Stanicką, Kamilę Kurnatowską, Annę Przybylską, Kamilę Drużyńską, Krystiana Linka i Sławomira Mańkowskiego. Podziękowanie za ogromny wkład pracy w organizację i przebieg imprezy otrzymali także członkowie szkolnej rady rodziców: Anna i Arkadiusz Kozłowscy oraz Arleta i Andrzej Dylewscy. Nagrody, poczęstunek, słodycze, owoce i rozmaite atrakcje dla młodszych dzieci były możliwe dzięki hojności rodziców i sponsorów spoza szkoły.

Anna Stanek

 Image

Darczyńcy Święta Szkoły


 Image

Image 

Image 

Image 

Image

Image


  Image


 


 

  

 
Dzień Matki w klasach 0-III Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
26.05.2015.
Image

Od wielu lat w naszej szkole uroczyście obchodzony jest Dzień Matki. Podobnie było w tym roku. 25 i 26  maja uczniowie występowali na klasowych scenach z serdecznymi życzeniami. Dzieci z klas 0-III przedstawiały scenki, recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Podczas występów niektórym rodzicom "zakręciła się” łezka w oku.

Na zakończenie dzieci składały  swoim mamom życzenia oraz wręczały własnoręcznie wykonane upominki. Te krótkie chwile spędzone w szkole z pewnością na długo pozostaną w pamięci kochanych mam – szczęśliwych i dumnych ze swych pociech, których trud, zaangażowanie i pokłady ogromnej miłości, jakie włożyli w przygotowanie uroczystości, zostały tak miło i szczerze przyjęte.

Administrator

Image 

Image


 

 
Wycieczka do WDK Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: E. Jankowska - Baranowska   
21.05.2015.
 Image

 21 maja 2015 r. grupa 50 uczniów z klas szóstych i piątych odbyła 1- dniową wycieczkę do Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Było to możliwe dzięki udziałowi szkoły w projekcie finansowanym przez Urząd Marszałkowski” Eko - Skrzat z przyrodą Pomorza i Kujaw za pan brat”. Plenerowe warsztaty przybliżyły uczniom dziedzictwo przyrodnicze naszego województwa. Dzieci pracowały w grupach pod okiem profesjonalnych animatorów przyrody. Było wiele konkursów z nagrodami - niespodziankami. Ponadto każdy uczeń otrzymał zieloną koszulkę i czapkę z logiem akcji.Był też ciepły posiłek, kuchni polowej”. Dzieci wróciły do szkoły zadowolone. Lekcja ekologii na długo pozostanie w ich pamięci.

 E. Jankowska - Baranowska

Image 


 

 
"Ocenianie kształtujące w Szkole Uczącej Się" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Małgorzata Wdowczyk   
20.05.2015.

 Image


 

 
Warsztaty świeczkowe Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Karolina Orepuk-Piotrowska   
18.05.2015.

 Image

            18 maja 2015r. w naszej szkole odbyły się warsztaty świeczkowe. Uczniowie klas pierwszych oraz drugich wykonali świece parafinowe z dodatkiem kolorów, zapachów i materiałów wzbogacających ich wygląd                 – kamyków, muszelek, kolorowego piasku. Instruktorka  zaprezentowała poszczególne etapy tworzenia świeczek ozdobnych, przedstawiła również uczniom zasady bezpieczeństwa w czasie warsztatów. Wykonanymi świeczkami obdarowane zostaną Mamy uczniów z okazji ich Święta.

Karolina Orepuk-Piotrowska

Image 

Image 


 

 
Konkurs " OZE w mojej miejscowości" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: E. Jankowska - Baranowska   
18.05.2015.

Image

Klasa VI b wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Województwo Kujawsko-Pomorskie i Stowarzyszenie "Tilia" w ramach projektu pn. ,,Promocja odnawialnych źródeł energii oraz nowoczesnych systemów dywersyfikujących źródła i sposoby ich wykorzystania jako element ochrony środowiska przyrodniczego w województwie kujawsko-pomorskim ”.

Uczniowie wykonali makietę  naszej miejscowości wykorzystującej  różne odnawialne źródła energii.Do pracy używano wyłącznie surowców wtórnych, złączono również opis:  

Stawki to niewielka miejscowość położona między Aleksandrowem Kujawskim a Ciechocinkiem. Nasza miejscowość wykorzystuje czyste źródła energii. Na kilku budynkach mieszkalnych zainstalowano kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne, które wykorzystują energię Słońca. Służą one do podgrzewania  wody a także do produkcji energii elektrycznej, wykorzystywanej przez gospodarstwa domowe - dzięki niej może pracować np. lodówka, pralka lub laptop. Do podgrzewania wody służą również montowane na zewnątrz domów - słoneczne  podgrzewacze, widać je na dwóch domach. Oświetlenie uliczne korzysta także z energii słonecznej, wszystkie lampy wyposażone są w  baterie słoneczne, dzięki nim jasno jest nocą. Przy każdej posesji znajdują się lampy solarne. Samochody poruszające się po miejscowości nie zanieczyszczają środowiska, jeżdżą na energię słoneczną. W naszej wsi wykorzystuje się również inne źródło energii –energię wiatru. Powstała farma wiatrowa, składająca się z kilku turbin wiatrowych. To niewyczerpywalne i darmowe źródło energii znajduje się na obrzeżach wsi i korzysta z niej np. szkoła.
Zastosowane w naszej miejscowości odnawialne źródła energii wpłynęły na czystość  naszego środowiska. 

Praca wzbudziła zainteresowanie jury, ostatecznie nie zdobyła głównej nagrody, ale została wystawiona podczas Festiwalu OZE, który odbył się w Toruniu, na Barbarce w dniach 15-16. 05 2015 r.

 E. Jankowska - Baranowska 


 
"Niezapominajka Polska" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Sławomir Świeczkowski   
14.05.2015.
Image

Dnia 14 maja 2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Wołuszewie imienia Wincentego Piotrowskiego odbyła się VII Powiatowa Impreza z okazji Święta Ziemi i Święta Rodziny. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wytypowani z VI klas: 

1.      Dziekanowska Oliwia   - (kl. VI a)
2.      Olszewska Klaudia       - (kl. VI a)
3.      Inatlewska Anita           - (kl. VI b)
4.      Kalocińska Karina         - (kl. VI b)
5.      Kornacka Aleksandra    - (kl. VI b)
6.      Rosińska Aleksandra     - (kl. VI b)

 

 Nasza szkoła już kolejny raz uczestniczyła w tym święcie. Głównym celem imprezy było propagowanie treści ekologicznych i profilaktycznych poprzez ruch i zdrowe odżywianie oraz spędzanie jak najwięcej wolnego czasu na świeżym powietrzu. Na początku imprezy zostaliśmy zaproszeni na przedstawienie o treści ekologiczno-prozdrowotnej, a następnie do zmagań w wielu konkurencjach. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę brali udział w pięciu konkurencjach: jazda rowerem po torze przeszkód; test wiedzy z zakresu zasad ruchu drogowego; malowanie plakatu o treści ekologicznej; praca przestrzenna – niezapominajka; test wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

 

Uczniom naszej szkoły udało się zająć II miejsce w konkurencji „Niezapominajka Polska”.

Szkoła w Wołuszewie była również organizatorem konkursu plastycznego „Niezapominajka Polska”, podsumowanie którego odbyło się podczas Święta Ziemi i Święta Rodziny.

Patronat nad konkursem objęło  Nadleśnictwo Gniewkowo.

Nagrody otrzymali również nasi uczniowie:
-  I miejsce(kategoria klas I-III): Weronika Kulpa  z  kl. IIIb
- I miejsce (kategoria klas IV-VI): Lewandowska Natalia z kl. V
- wyróżnienie: Marcin Bonowicz z oddziału przedszkolnego

   Sławomir Świeczkowski


 Image

Image 

Image 

Image 


 

 
VIII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Ewelina Wdowiak   
12.05.2015.

Dnia 12 maja 2015 roku odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Uczniów klas II, III, IV, V i VI "Lubię matematykę" w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 im. Polskich Podróżników w Aleksandrowie Kujawskim. Najlepsi matematycy rozwiązywali test przez 45 minut. Po sprawdzeniu testów przez komisję zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

Nasza szkoła wypadła następująco:

·         I miejsce - Miłosz Urbański z klasy II a

·         I miejsce  - Kacper Kulpa z klasy III b

·         II miejsce - Szymon Sobierajski III a

Ewelina Wdowiak


 

 
Czekoladowy kosz dla uczniów Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Małgorzata Wdowczyk   
05.05.2015.
Image
 
30 kwietnia dotarł do szkoły czekoladowy kosz dla uczniów, którzy  brali udział w konkursie na Najpiękniejszą Pisankę.Słowa podziękowania skierował do szkoły Piotr Całbecki  - Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Warto było wystartować w konkursie, dzięki któremu uczniowie pokazali, jak godnie reprezentują naszą szkołę i gminę.
 
Małgorzata Wdowczyk 

 

 
 
Święto Flagi Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: E. Bąk, I. Wypij   
04.05.2015.
 Image

 "Barwy ojczyste”
Czesław Janczarski

 Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.

 2 maja 2015 r. o godz.18.00 w kościele Św. Jana Pawła II w Odolionie rozpoczęły się gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja połączone z dniem Flagi Narodowej. 
Z tej okazji uczniowie z klasy 2a i 2b szkoły podstawowej przygotowali montaż słowno – muzyczny pt. „Święto Flagi”. Przypomnieli  historię biało-czerwonych barw narodowych.
W inscenizacji wykorzystano fragment wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego ,,Pieśń o fladze’’, wiersz Czesława Janczarskiego, na melodię krakowiaka mali wykonawcy  śpiewali piosenki o fladze.Na zakończenie uczennica gimnazjum Julia Kapica wykonała utwór Marka Grechuty pt. ,,Ojczyzna’’.

 Gratulujemy udanego występu.

 E. Bąk, I. Wypij

Image 


 

 

 
"Z energią zmieńmy nawyki" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: E. Jankowska - Baranowska   
27.04.2015.
 Image

To tegoroczne hasło obchodów Dni Ziemi. Nabiera ono szczególnego znaczenia w dobie zmniejszających  się zasobów surowców energetycznych . Ponadto spalanie ich wiąże się  z dużą emisją zanieczyszczeń, które dostają się do atmosfery . W ten sposób człowiek niekorzystnie wpływa na  stan środowiska . W trosce o jego  ochronę  człowiek  jednak podejmuje działania, które są przyjazne dla  przyrody - w coraz większym stopniu wykorzystuje alternatywne źródła energii.

Apel przygotowany przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej dotyczył różnych rodzajów ,, czystej energii” Każda klasa w formie prezentacji multimedialnej zaprezentowała  inny rodzaj  odnawialnej energii : 

 klasa IV       -   energię  z biomasy
 klasa  Va      -   energię  słoneczną
 klasa  Vb      -  energię  wodną
 klasa  VI a    -  energię  geotermalną
 klasa  VI b    -  energię wiatrową

Uczniowie z uwagą wysłuchali cennych informacji i być może w przyszłości sami z takiej  energetyki skorzystają .

W szkole odbył się również konkurs plastyczny pt.,, Dobra energia” 
Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce Kinga Kozak kl. VI b
II miejsce Maja Chacińska kl. IV
III miejsce Karina Kalocińska kl. VI b

Nagrody  i dyplomy wręczyła uczniom  v-ce dyr. , pani Urszula Ziemnicka.Nagrodzone prace i inne można było zobaczyć w trakcie prezentacji, ponieważ stanowiły dekorację sali ,
 w której odbywał się apel .

 E. Jankowska - Baranowska
 

 Image


 

 

 

 
V Gminny Konkurs Matematyczny "Mistrz Matematyki" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Dorota Świtońska   
24.04.2015.
Image

24 kwietnia 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Opokach odbył się V Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki” . Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wytypowani z każdej klasy szkoły podstawowej:

·         klasy I – Maciej Jagielski ( kl. I b)

·         klasy II – Anna Janik ( kl. II b)

·         klasy III – Kacper Kulpa ( kl. III b )

·         klasa IV – Maja Chacińska

·         klasy V – Łukasz Rosowski ( kl. V b)

·         klasy VI – Ola Łątkowska ( kl. VI a).

Najlepsi matematycy rozwiązywali test przez 60 minut. Po sprawdzeniu testów przez komisję pani dyrektor Lena Gralak przedstawiła laureatów i wręczyła nagrody. Podkreśliła, że  rywalizacja była zacięta, uczniowie wykazali się dużymi wiadomościami i umiejętnościami.

Nasza szkoła wypadła następująco:

·         I miejsce -  Kacper Kulpa z kl. III b

·         II miejsce - Anna Janik z kl. II b

·         III miejsce -  Łukasz Rosowski z kl. V b.

Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody oraz dyplomy, a opiekunowie  p. Dorota Świtońska   i p. Ewelina Wdowiak -  podziękowania.

Dorota Świtońska

Image 

Image 


 

 
Szkolne rekolekcje wielkopostne Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Agnieszka Mariańska   
21.04.2015.

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne przeżywaliśmy w dniach 26-28 marca, a prowadził je ksiądz Karol Zając z Konina. Pierwszego dnia uczniowie obejrzeli film ewangelizacyjny pt. "Syn marnotrawny", a następnie wysłuchali konferencji księdza rekolekcjonisty. Uczniowie gimnazjum przedstawili dramę pt. "Nie wierzę w grzech", a na koniec wręczone zostały nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego pt. "Pasje Jana Pawła II" oraz konkursu na ozdobę wielkanocną. Drugiego dnia rekolekcji poznaliśmy

przypowieść o Dobrym Pasterzu dzięki filmowi pt. "Zagubiona owieczka". Uczestniczyliśmy także w drodze krzyżowej, którą prowadziły uczennice z kl. Va i Vb oraz gimnazjaliści. Sobota była dniem spowiedzi świętej. Uczestniczyliśmy także we Mszy św., której oprawę liturgiczno-muzyczną przygotowała schola parafialna. Śpiew scholi i radosne pląsy towarzyszyły nam przez wszystkie dni rekolekcji, a najchętniej śpiewaną przez wszystkich piosenką był utwór "Ty jesteś darem".

Uczniowie klas V i VI podzielili się w anonimowej ankiecie wrażeniami z przebytych rekolekcji. Oto niektóre wypowiedzi:

- "Na rekolekcjach najbardziej podobały mi się filmy, ponieważ nauczyły mnie, że Bóg zawsze nas kocha, że jesteśmy owcami Pana Jezusa, a On jest naszym Pasterzem."

- "Na rekolekcjach nauczyłem się, że zawsze można wrócić do swego Ojca, do Boga."

- "Nauczyłem się przebaczać."

- "Najbardziej zapamiętałem wspólną drogę krzyżową. Nauczyłem się, jak właściwie przygotować się do spowiedzi i jak dbać o jak najbardziej uroczyste spotkanie z Bogiem."

- "Podobała mi się rozmowa z księdzem na temat grzechu i tańczenie, bo było radośnie i wesoło. Zapamiętałam z rekolekcji, że nie można grzeszyć, bo rani się bliskich, Pana Boga i siebie. Nauczyłam się, że Bóg powinien być ma 1. miejscu."

- "Podobało mi się to, że ksiądz wszystko tłumaczył i że wszystko rozumiałem."

- "Najbardziej podobały mi się filmy, które uczyły, że Bóg oddaje życie, żeby nas ocalić. Nauczyłem się, że Bóg kocha nas bezgranicznie."

- "Z historii syna marnotrawnego zapamiętałam, że cokolwiek zrobimy źle, odejdziemy od Pana Boga, to On czeka na nas. Nauczyłam się też, że trzeba się spowiadać, że warto być dobrym."

- "Najbardziej podobało mi się śpiewanie chóru, ponieważ dodawał wspaniałej atmosfery."

- "Najbardziej podobały mi się słowa księdza, dzięki którym zrozumiałam Ewangelię i pokochałam na nowo Boga. Zapamiętałam filmy, dzięki którym to zrozumiałam. I za to wszystko mówię: DZIĘKUJĘ!" 

Rekolekcje szkolne przygotowali: ks. Janusz Stanowski, Agnieszka Marjańska i Dominik Dajerling

 

 
Wycieczka do Torunia klas IIa i IIb Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Iwona Wypij   
20.04.2015.
Image                   
Dnia 20.04.2014 roku klasa IIa i IIb wybrały się na wycieczkę do Torunia. 

Celem wycieczki było zwiedzanie zabytków miasta oraz pobyt i uczestnictwo w Festiwalu Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Dzieci brały udział w zajęciach z chemii, biologii i fizyki. Podczas lekcji chemii uczniowie dowiedzieli się , co może powstać gdy połączymy ze sobą proste związki chemiczne. Na lekcji biologii uzyskiwaliśmy ciekawe substancje z drożdży, a także można było zobaczyć bakterie pod mikroskopem. Lekcja fizyki zaspokoiła naszą ciekawość dotyczącą budowy i zasad działania dronów.

 Iwona Wypij

 

 Image


 

 
VIII edycja Konkursu " Pamiętajmy o tradycji..." Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Elżbieta Bąk   
20.04.2015.
Image

Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku po raz kolejny zaprosiło uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na najładniejszą wielkanocną pisankę lub kartkę świąteczną.

VIII edycja konkursu ,,Pamiętajmy o tradycji ...’’ cieszyła się dużym zainteresowaniem. Napłynęło aż 440 prac ze szkół  i przedszkoli z powiatu aleksandrowskiego. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 11 kwietnia.  Wyróżnienie otrzymała Roksana Pawlak z klasy 2b.

Gratulujemy Roksanie !

 E.Bąk


 

 

 
sukces Aleksandry Gapskiej w turnieju ortograficznym Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Małgorzata Wdowczyk   
17.04.2015.

W dniu 15 kwietnia 2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 im.  Polskich Podróżników w Aleksandrowie Kujawskim odbył się XII Powiatowy Turniej Ortograficzny Uczniów Szkół Podstawowych.  Celem turnieju było wyłonienie Mistrza Ortografii na poziomie klas III, IV, V, VI spośród uczniów szkół podstawowychpowiatu aleksandrowskiegoi.

Uczniowie klas IV, V i VI rywalizowali w swoich grupach wiekowych.
Konkurs obejmował dwa etapy:    
etap I – sprawdzian znajomości zasad ortografii i interpunkcji – karty pracy,
etap II – pisanie ze słuchu tekstu obejmującego zagadnienia ortografii i interpunkcji odpowiednie do poziomu klasy.
Zadania z jakimi musieli się zmierzyć uczestnicy w grupie wiekowej IV klas to między innymi:

Zasady pisowni:  
·         wyrazów z „u-ó, rz-ż, ch-h” i wszelkie wyjątki,
·         bezokoliczników,
·         „nie” z czasownikami, rzeczownikami, przymiotnikami i przysłówkami  w stopniu równym oraz przysłówkami niepochodzącymi od przymiotników,
·         wyrażeń przyimkowych i przyimków złożonych,
·         wyrazów z samogłoskami nosowymi „ą”, „ę”, w tym czasowników w czasie przeszłym  oraz wyrazów z grupami głosek „om, em,  on, en”,
·         wielką literą ze względów składniowych oraz nazw własnych i tytułów książek, filmów, artykułów,
·          zasady dzielenia wyrazów przy przenoszeniu.

Zasady interpunkcji:
·         znaki interpunkcyjne na końcu zdań,
·         znaki interpunkcyjne w zdaniu pojedynczym i złożonym, w tym przy zapisywaniu tytułów. 

Z naszej szkoły z powodzeniem udział wzięła Aleksandra Gapska z klasy IV, zajmując III miejsce.

Gratulujemy Aleksandrze.

 

Małgorzata Wdowczyk


 Image


 

 

 
"Rockman" z oddziału przedszkolnego Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Małgorzata Wdowczyk   
15.04.2015.
Przedszkole Samorządowe nr 1 im. Juliana Tuwima w Aleksandrowie Kujawskim oraz Miejskie Centrum Kultury zorganizowali I Powiatowy Konkurs Piosenki Przedszkolnej „Przebój polskiego rocka”.
24 marca 2015 roku na scenie MCK odbyły się konkursowe popisy małych wokalistów.
Z naszej szkoły na "rockową" nutę wystąpił Szymon Kretkowski z oddziału przedszkolnego.
Gratulujemy Szymonowi
 
Małgorzata Wdowczyk

 Image
 
Konkurs plastyczny"Dom, rodzina i ja" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Iwona Wypij   
13.04.2015.
Image

13.04.2015 roku dobiegł końca etap szkolny konkursu plastycznego: ,,Dom, rodzina i ja”. Pomysłodawcą konkursu jest Kujawsko - Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Jury pod przewodnictwem pani dyrektor Małgorzaty Wdowczyk wyłoniło laureatów.

 W kategorii klas pierwszych zwyciężyła Julia Ankiersztajn z kl. Ib, drugich  - Roksana Pawlak (kl.IIb), trzecich -  Franciszek Zając (kl.IIIa).

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim.

Iwona Wypij

Image 


 

 
Mikołaj Szwebs - pierwsze miejsce w województwie! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Małgorzata Wdowczyk   
30.03.2015.

Mikołaj Szwebs z II klasy naszej szkoły podstawowej za swoją pracę pt. "Moje najciekawsze ścieżki krajoznawcze" zajął I miejsce w eliminacjach oddziałowych (wojewódzkich) Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę ".

 Gratulujemy Mikołajowi!

 


Informację na ten temat podała też "Gazeta Pomorska" w wydaniu z 16 marca 2015 r.

 

Image 

 


Image

 

 

 
Powitaliśmy wiosnę... koncertowo Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
23.03.2015.
Image

            W dniu 23 marca w naszej szkole został zorganizowany koncert wiosenny pod hasłem ,,Miłość nie zna granic”.  Na widowni zasiedli rodzice uczniów oraz nauczyciele. Mieli oni okazję obejrzeć przegląd artystycznych umiejętności uczniów od klas najmłodszych po gimnazjum.

            Zabawną konferansjerkę prowadzili: Sandra Borkowska i Szymon Urbański z kl. III b gimnazjum, którzy przekomarzali się  ,,uczuciowo” oraz zapowiadali kolejne występy uczniowskie. Koncert otworzył chór szkolny, który  wprowadził widzów w tematykę wiosenno – miłosną i utrwalał ten miły nastrój kolejnymi utworami. Romantycznie było także w czasie recytacji wiersza ,,Mów do mnie jeszcze…” w interpretacji Zuzanny Piskrzyńskiej z klasy I a gimnazjum.  Z kolei grozą powiało, gdy przenieśliśmy się wraz z wykonawcami z klas I a i I c szkoły podstawowej do wiosennego lasu, by śledzić losy Czerwonego Kapturka, babci i złego wilka. W koncercie nie zabrakło popisów instrumentalnych; słuchaliśmy wybranych utworów muzyki poważnej i popularnej w wykonaniu: Roksany Wróblewskiej, Jacka Wójcika i Dominiki Śmiesznej. Grupowo wystąpiły tancerki z klas piątych i szóstych. Uczestniczyliśmy także w brawurowym pokazie mody, który przedstawiły w rytm hitów muzycznych klasy trzecie szkoły podstawowej. Trzeba przyznać, iż przemarsz młodych modelek i modeli w strojach sportowych, szkolnych, dyskotekowych i wieczorowych spowodował gorący aplauz publiczności.

            Chwilę refleksji wywołał spektakl ,,Sponsoring” w wykonaniu koła teatralnego gimnazjum. Warto dodać, że jego członkowie sami napisali scenariusz tego przedstawienia. Nawiązali w nim do ważnych dla młodych osób problemów – pogoni za modą, bezkrytycznego wiązania się z nieodpowiednimi osobami, trudności w porozumieniu się z rodzicami, odpowiedzialności za swe czyny.

            Na zakończenie pani dyrektor Małgorzata Wdowczyk podziękowała uczniom za występy, a wicedyrektor Urszuli Ziemnickiej za pomysł i scenariusz przedsięwzięcia. Słowa podziękowania otrzymali także nauczyciele, którzy włączyli się w realizację imprezy: Barbara Szelągowska – występy wokalne i instrumentalne, Karolina Orepuk – Piotrowska i Sławomir Świeczkowski – przedstawienie ,,Czerwony Kapturek”, Alina Kruszka i Dorota Świtońska – modowe szaleństwo, Hanna Kaźmierczak – koło teatralne, Agnieszka Marjańska – tancerki, Anna Stanek – wystąpienia konferansjerów, Kamila Drużyńska – dekoracje.

 

Anna Stanek

           Image


 

           

 

 
Żegnamy zimę, a witamy wiosnę! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Dorota Świtońska   
20.03.2015.

Image

                20.03.2015 r. , w tym dniu wesoło i z humorem obchodziliśmy Powitanie Wiosny. Oddział przedszkolny oraz klasy I-III wraz z wychowawcami zebrały się przed szkołą. Słoneczna pogoda sprzyjała wyruszeniu korowodu z Marzanną oraz tradycyjnymi gaikami przystrojonymi kolorowymi bibułami. Uczniowie wędrując po najbliższych zakątkach Stawek mogli obserwować pierwsze wiosenne kwiaty, słuchać odgłosy ptaków. W trosce o ekologię Marzanna uniknęła spalenia, a została tylko wrzucona do pobliskiego stawu. Każda z klas mogła pochwalić się krótkim występem o tematyce wiosennej.  Na tę okazję uczniowie przygotowali piosenki, wiersze, okrzyki, zabawy ruchowe. Po powrocie do szkoły w klasach wykonywali prace plastyczne nt. „ Wiosna tuż, tuż….”.
Powitanie Wiosny było niezwykle barwne i radosne.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Dorota Świtońska  

Image 


 

 
Konkurs Matematyczny Kangur Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Urszula Ziemnicka   
19.03.2015.
Image

W dniu 19 marca 2015 roku odbył się Konkurs Matematyczny Kangur, w którym wzięło udział  63 uczniów, w tym 46 ze szkoły podstawowej i 17 z gimnazjum.

Żaczek: klasa IIa i  IIb  - 15 uczniów
Maluch: klasa III a , III b i  IV – 17 uczniów
Benjamin: klasa Va, V b  i VI 14 uczniów
Kadet: klasa I GIM i 2 GIM – 13 uczniów
Junior: klasa III – 4 uczniów

 

Główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów.
Uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, składającego się z pytań za 3,4,5 punktów.
Rozwiązujący otrzymuje odpowiednią ilość punktów za podanie poprawnej odpowiedzi, 0 punktów za brak rozwiązania, a za błędną odpowiedź lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi odejmowane jest 25% odpowiedniej liczby punktów za dane pytanie
Żaczek miał do rozwiązania 21 zadań, Maluch 24, a w pozostałych kategoriach po 30 zadań.
Uczniowie pracowali wytrwale przez 75 minut. Wyniki będą znane do końca maja 2015 roku.

 

Urszula Ziemnicka 

 

Image 


 

 
etap szkolny konkursu plastycznego "Pasje Jana Pawła II" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Agnieszka Mariańska   
16.03.2015.

 Image

16 marca w podsumowano etap szkolny konkursu plastycznego "Pasje Jana Pawła II". Konkurs ogłoszony w Roku św. Jana Pawła II, jest inicjatywą Wydawnictwa " Promyczek " z Nowego Sącza i Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Uczniowie klas O-VI zgłosili w sumie 69 prac. Jury po długich i burzliwych obradach postanowiło przyznać następujące nagrody:

  1. miejsce - Natalia Lewandowska kl. Vb i Krystian Lewandowski kl. Ib
  2. miejsce- Sebastian Pawłowski kl. Ia
  3. miejsce- Zuzanna Kaźmierczak kl. IIIb

  Wyróżnienia:
                     Szymon Kretkowski kl. 0
                      Roksana Pawlak kl. IIb
                      Magdalena Szczęsna kl. Vb 

 

  Nagrody, ufundowane przez proboszcza parafii Odolion ks. Janusza Stanowskiego zostaną wręczone podczas szkolnych rekolekcji wielkopostnych 26 marca 2015r. 

  Wszystkie prace zgodne z regulaminem, zostaną przekazane na etap ogólnopolski w Nowym Sączu, który zostanie rozstrzygnięty po 21 marca 2015r.

Agnieszka mariańska 

 

Image


 

 
I c zdobyła I miejsce w X Wojewódzkim Konkursie Teatralnym Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Małgorzata Wdowczyk   
16.03.2015.

16 marca grupa uczniów z klasy I c zdobyła I miejsce w X Wojewódzkim Konkursie Teatralnym Bajek i Legend, zorganizowanym w Publicznej Szkole Podstawowej w Wołuszewie. Gratulujemy  młodym aktorom!
 
Image
Image

 
 
Mikołaj Szwebs na teatralnej scenie "Baja Pomorskiego" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Małgorzata Wdowczyk   
12.03.2015.

W dniach 9-12 marca 2015 r. dzieci i młodzież z całego regionu po raz kolejny miały okazję wystąpić przed publicznością na profesjonalnej scenie teatralnej i zaprezentować interpretację dowolnie wybranego tekstu literackiego. Prezentacje uczniów były oceniane przez jury złożone m.in. z aktorów i animatorów kultury. Konkurs Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży rokrocznie skupia na małej scenie „Baja Pomorskiego” około 180 uczestników w wieku 6-19 lat. Występy tradycyjnie były podzielone na pięć kategorii wiekowych.

Z naszej szkoły w konkursie uczestniczył Mikołaj Szwebs z klasy II B, który otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy Mikołajowi udanego debiutu scenicznego!

 Image

 

Image 


 

 
"Strach ma wielkie oczy" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Hanna Kaźmierczak   
11.03.2015.
Image

„Strach ma wielkie oczy”

     Przemoc psychiczna i fizyczna jest szczególnie groźna: powoduje efekt kuli śnieżnej, przez co często współwinni są także ci, którzy nie zgadzają się na nią, jednak nie reagują. Oprawcy czują się dzięki temu bezkarni, a osoby prześladowane nie wiedzą, jak zmierzyć się z problemem. Aby uporać się z trudną sytuacją, dzieci i młodzież często sięga po używki.

11 marca nasi uczniowie mieli okazję przyjrzeć się tej sprawie dzięki kabaretowej „Grupie T” z Torunia w przedstawieniu pt. „Strach ma wielkie oczy”. Aktorzy w humorystyczny sposób ukazali  sposoby radzenia sobie w skomplikowanej sytuacji oraz  pokazali, że kluczem do rozwiązania  problemu agresji  jest przerwanie milczenia i zwrócenie się o pomoc do   nauczyciela, który  jest przyjacielem i  wie jak wyjść z opresji.

 Hanna Kaźmierczak

Image 

 

 

 


 

 

 
"Dzieci z Bullerbyn" i klasa IIIa i IIIb Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: uczniowie z klasy IIIa i IIIb   
11.03.2015.

Image

Image 

 

Image 


 

 
Dzień Kobiet w klasie Ic Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Karolina Orepuk-Piotrowska   
06.03.2015.
Image

Dzień 8 marca tradycyjnie jest w naszej szkole dniem wyjątkowym i bardzo uroczystym. Tegoroczne Święto Kobiet również takie było. W piątek 6 marca  2015r. z tej właśnie  okazji uczniowie klasy pierwszej C przygotowali dla swoich koleżanek laurki oraz wręczyli im upominki.

Karolina Orepuk-Piotrowska

 Image


 

 
Dzień Kobiet w klasie III B Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Kacper Kulpa, uczeń klasy III b   
05.03.2015.
Image

                W dniu 5 marca w klasie III b odbył się Dzień Kobiet. Złożyliśmy życzenia naszym koleżankom oraz wręczyliśmy kwiatki i drobne upominki. Były z nich bardzo zadowolone i dziękowały nam, że pamiętaliśmy o dniu 8 Marca. Oczywiście nie zapomnieliśmy o najważniejszej kobiecie w naszej klasie, czyli wychowawczyni. Obdarowaliśmy naszą Panią bukietem kwiatów i czekoladkami. Z tej okazji odbył się również poczęstunek, były słodycze i pizza. Rozmawialiśmy i bawiliśmy się w różne zabawy. Był to miło spędzony czas.

 Kacper Kulpa, uczeń klasy III b 

 

Image 


 

 
W dniu świętego Walentego Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
14.02.2015.


            Z jednodniowym wyprzedzeniem świętowano w szkole Dzień Zakochanych, który w tym roku wypada w sobotę. Z pewnością zakochani prześlą sobie życzenia 14 lutego, ale już dziś miłosną i sympatyczną korespondencję roznosiła po szkole poczta walentynkowa. Jej członkinie ze szkoły podstawowej zauważyły, że najwięcej walentynek przesłali uczniowie klas… najmłodszych. Czerwone serduszka do zapisywania wyznań i serdeczności zapewnił samorząd gimnazjum. Jego członkowie pod opieką trenera Krystiana Linka zorganizowali w tym dniu również turniej walentynkowy w piłkę nożną. Po zaciętych meczach  puchar dla najlepszego zespołu dostał się w ręce chłopców z klasy III b.

Anna Stanek


 

 
Plan zajęć w czasie ferii zimowych Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Małgorzata Wdowczyk   
13.02.2015.

Image

FERIE SPĘDZAMY AKTYWNIE I WESOŁO

PLAN ZAJĘĆ W CZASIE FERII ZIMOWYCH

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

Godz.

Poniedziałek  16.02.2015 r.

Prowadzący

9:00- 13:00

 

1.    Bajkowe origami.

2.    Zabawy muzyczno- ruchowe.

3.    Ze starego- coś nowego- zabawy plastyczne, turniej gier planszowych.

Karolina Orepuk- Piotrowska

 

Wtorek  17.02.2015 r.

 

9:00-13:00

autobus szkolny

1.    Każdy to potrafi- zabawy plastyczne.

2.    W zdrowym ciele, zdrowy duch- gry i zabawy sportowe.

3.    Rusz głową- rozwiązywanie łamigłówek, zagadek.

Alina Kruszka

 

Środa  18.02.2015 r.

 

9:00- 13:00

1.    Co to za sport? Kalambury i zagadki pantomimiczne.

2.    Tor przeszkód- zabawy ruchowe.

3.    Bawimy się plasteliną i ciastoliną- gimnastyka rąk i palców.

4.    Zagadki muzyczne.

Dorota Świtońska

 

Czwartek  19.02.2015 r.

 

9:00- 13:00

autobus szkolny

1.    Sportowe rozgrywki na sali gimnastycznej.

2.    Malowanie i rysowanie zimowego pejzażu (technika dowolna).

3.    Zajęcia komputerowe- praca z ulubionym programem komputerowym.

4.    Spacer po okolicy.

E. Bąk

I. Wypij

 

Piątek  20.02.2015 r.

 

9:00- 13:00

autobus szkolny

1.    Gry integracyjne na sali gimnastycznej.

2.    Powiedz nam coś o sobie- rysunek.

3.    Zajęcia w pracowni komputerowej.

4.    Wycieczka do lasu- wypatrywanie tropów zwierzęcych na śniegu.

S. Świeczkowski

 

 

 Image
do wydruku - plan zajęć w czasie ferii


 

 

 

 
Zabawa karnawałowa Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Monika Małecka   
12.02.2015.
Image

            Dnia 12 lutego odbyła się zabawa karnawałowa dla klas IV – VI. W organizacji balu uczestniczyli uczniowie, wychowawcy klas V a i V b oraz samorząd uczniowski.

            Zorganizowano zabawy i konkursy, w których uczniowie mieli możliwość wykazania się tanecznymi zdolnościami: taniec z hula hop, z balonami, zabawa z krzesłami. Przeprowadzono też konkurs na najpiękniejszy strój karnawałowy. Wyboru dokonali wszyscy uczniowie w sposób demokratyczny. Osoby, które wygrały w konkursach, otrzymały słodkie upominki.

 

Monika Małecka


 


 

 
"Góra grosza" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Dorota Świtońska i Dariusz Lewandowski   
10.02.2015.
Image

Akcja „ Góra Grosza”!

W tym roku szkolnym  jak i w poprzednim nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji „ Góra Grosza”. Celem akcji było zebranie monet na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Samorząd Uczniowski podjął się prowadzenia tej szlachetnej akcji. Było to bardzo dobre przedsięwzięcie wychowawcze, gdyż pozwoliło uświadomić uczniom, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów na rzecz dzieci będących  w trudnej sytuacji rodzinnej . Po zakończeniu akcji dokonano podliczenia wszystkich zebranych monet. Uczniowie naszej szkoły zebrali sumę :  409,54 zł, było to 15 385 monet. Dnia 10 lutego 2015 r. pieniądze zostaną przesłane do Towarzystwa Nasz Dom – organizatora akcji.

                Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy oraz mamy nadzieję, że w następnej akcji uczniowie też będą chętnie brali udział.

 Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
 Dorota Świtońska  i Dariusz Lewandowski

Image 

Image 


 

 

 
Uwaga konkurs! - "Dziennik małego powstańca" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Małgorzata Wdowczyk   
04.02.2015.

Zachęcam uczniów do wzięcia udziału w konkursie
  "Dziennik małego powstańca - dzieci i młodzież w Powstaniu Warszawskim 1944 r".
 
Proszę o zapoznanie się z regulaminem konkursu Image
 

 
 
Ważne:
I. Etapy konkursu

 Szkoła przesyła zgłoszenia uczestnictwa w konkursie na adres organizatora (Zespół Szkół Nr 24, ul. Ogrodowa 3/5, 87-100 Toruń lub mailem) do 9 marca 2015 roku (poniedziałek). 

Etap szkolny – Szkoła organizuje i przeprowadza etap szkolny, a następnie przesyła prace uczniów na adres organizatora do 16 marca 2015 roku (poniedziałek). 

Finał – termin przeprowadzenia nastąpi 22  maja 2015 roku (piątek).

  

 
 
 
projekt ekologiczny Eko-Skrzat Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Małgorzata Wdowczyk   
04.02.2015.

 Image

 Szkoła podstawowa zakwalifikowała się do nowego projektu ekologicznego Eko-Skrzat.

A oto informacja z oficjalnej strony "KUJAWSKO-POMORSKIE" 

 Odkrywamy tajemnice przyrody

Znamy listę szkół podstawowych zakwalifikowanych do udziału w przygotowanym przez Urząd Marszałkowski projekcie „Eko-Skrzat z przyrodą Pomorza i Kujaw za pan brat”, w ramach którego 4 tysiące uczniów z regionu weźmie udział w bezpłatnych wyjazdowych zajęciach w  parkach krajobrazowych województwa. 

 

 

- Ofertę atrakcyjnych, pobudzających wyobraźnię zajęć kierujemy do uczniów szkół podstawowych. Plenerowe warsztaty  poprowadzą wykwalifikowani przewodnicy posiadający bogate doświadczenie w dziedzinie edukacji przyrodniczej i ekologicznej - mówi marszałek Piotr Całbecki.
 
Projekt polega na organizacji 16 bezpłatnych jednodniowych wyjazdów na teren 8 parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego. Zapewniamy transport do parku i z powrotem, a na miejscu profesjonalnych animatorów zajęć,  ciepły poczęstunek „kuchni polowej” dla dzieci i opiekunów oraz wiele konkursów z ciekawymi nagrodami. Zajęcia poświęcone będą tematyce proekologicznej oraz przybliżą uczniom dziedzictwo przyrodnicze naszego województwa. 

Każda szkoła podstawowa uczestnicząca w projekcie zorganizuje 50-osobową grupę uczniów (w wieku od 6 do 13 lat) z opiekunami. Każda grupa weźmie udział w jednym spotkaniu we wskazanym przez organizatora parku krajobrazowym. Zajęcia ruszą w kwietniu i potrwają do połowy czerwca.

O uczestnictwie w projekcie decydowało pierwszeństwo zgłoszeń według klucza powiatów województwa, z których napływały zgłoszenia szkół; tzn. po wyczerpaniu zgłoszeń, po jednej placówce z wszystkich powiatów województwa, nastąpiła kwalifikacja szkoły, która jako kolejna nadesłała swoje zgłoszenie z danego powiatu. 

 

·         Lista szkół zakwalifikowanych do udziału w projekcie tutaj

·         Harmonogram zajęć tutaj.

Szkoły zakwalifikowane do projektu zostaną poinformowane o terminie i miejscu wyjazdu uczniów przez organizatora. 


 

 
Projekt - "umiem pływać" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Małgorzata Wdowczyk   
04.02.2015.
Image

Klasy III szkoły podstawowej zakwalifikowały się do projektu "Umiem pływać". Od marca dzieci będą jeździć na basen do Ciechocinka. Deklarację można pobrać z naszej strony:

Image   - w formacie PDF 

Image  - w formacie MS Word 


 

 
"W karnawale czas ma bale!" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Karolina Orepuk-Piotrowska   
30.01.2015.
Image

 

„W karnawale czas ma bale!”. Pod tym hasłem 30 stycznia 2015 roku odbył się długo oczekiwany bajkowy bal karnawałowy dla uczniów z klas 0-III.Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Rozrywkę uczestnikom balu zapewnił DJ Sobótka, który nikomu nie pozwolił się nudzić. Dzieci bawiły się świetnie, chętnie uczestniczyły
w licznych konkursach i zabawach. Podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek.

Karolina Orepuk-Piotrowska

  Image


 

 
Dzień Babci i Dziadka w klasach Ia , Ic Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Karolina Orepuk-Piotrowska   
27.01.2015.

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Dnia 27.01.2015 r. w klasie I a i I c odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Najważniejszą częścią uroczystości było przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, w którym uczniowie wcielili się w aktorów i zaprezentowali znaną wszystkim bajkę. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, widać było zadowolenie z ukochanych wnucząt.

Karolina Orepuk-Piotrowska


 

 

 
"Plastusiowy pamiętnik" - relacje z wyjazdu do teatru Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: uczniowie klas III   
19.01.2015.
Image

            W poniedziałek 19 stycznia wybraliśmy się z całą moją klasą do teatru na przedstawienie pt. Plastusiowy pamiętnik. Seans trwał 60 minut.Była to opowieść o małym śmiesznym ludku z plasteliny- Plastusiu. Najbardziej podobała mi się scena, w której klasowy łobuziak Witek śpiewał piosenkę o swoich wybrykach i psotach. Było bardzo ciekawie i śmiesznie. Chciałabym częściej jeździć na takie przedstawienia. Mam nadzieję, że nasza pani jeszcze kiedyś nas zabierze. Bardzo mi się podobało.

Autor: Sandra Powidzka  kl. III b

 Image


           

W poniedziałek 19 stycznia pojechaliśmy na wycieczkę do Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku na przedstawienie pt. Plastusiowy pamiętnik. Aktorzy wcielili się w postacie z książki: Plastusia, łobuza Witka, Tosię, ołówek, stalówki, pędzel, nożyczki, temperówkę, gumkę myszkę. Na scenie ustawiono bardzo ładne dekoracje. Był to namalowany kolorowy plecak i piórnik. Aktorzy opowiedzieli nam historię Plastusia i jego przyjaciół. Najbardziej podobała mi się scena, w której łobuz Witek śpiewał piosenkę o swoich wybrykach. Cała klasa śmiała się też, kiedy Plastuś opisywał swoją część ciała. Przedstawienie było bardzo ciekawe i wesołe. Poznaliśmy przygody ludzika z plasteliny  i jego kolegów z piórnika. Plastuś walczył z kałamarzem, budził wszystkich mieszkańców piórnika, chodził z Tosią do szkoły. Przedstawienie bardzo mi się podobało, bo przypomniałem sobie historię Plastusia z książki Marii Kownackiej pt. Plastusiowy pamiętnik.

 Autor: Franciszek Zając  kl. III a

 Image


           Dnia 19 stycznia 2015 r. pojechaliśmy z całą klasą do Ciechocinka na spektakl pt. Plastusiowy pamiętnik. Plastusiowy pamiętnik to opowiadanie o przygodach małego plastelinowego ludzika, mieszkającego w piórniku dziewczynki, która go ulepiła. Na scenie było dużo ładnych ozdób. Najbardziej podobała mi się scena, jak łobuz Witek śpiewał i tańczył rap. Niektóre fragmenty były śmieszne na przykład: jak Plastuś walczył z atramentem.

            Bardzo mi się podobało przedstawienie. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

 Autor: Wojciech Dryński    kl. III b

 Image


          Razem z klasą byłam na przedstawieniu pt. Plastusiowy pamiętnik, które odbyło się  w Ciechocinku. Głównym bohaterem był Plastuś- plastelinowy ludek ulepiony przez dziewczynkę. Przedstawienie wesoło opowiadało, w jaki sposób powstał Plastusiowy pamiętnik. Występ aktorów bardzo mi się podobał.

 Autor: Kalina Borucińska   kl. III a

    Image


 
konkurs na ozdobę bożonarodzeniową rozstrzygnięty Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Agnieszka Marjańska   
22.12.2014.

W poniedziałek podsumowaliśmy szkolny konkurs na ozdobę bożonarodzeniową. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe. Jury postanowiło przyznać następujące miejsca:

Szkoła podstawowa:  I miejsce Natalia Lewandowska kl. V b

                                     II miejsce Marta Tarzyńska kl. VI b

                                    III miejsce Natalia Balcerzak kl. II b

 Gimnazjum:    I miejsce Katarzyna Nitka

 

                        II miejsce Konrad Tłuchowski

                       III miejsce Renata Tarzyńska

 Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali prace ma konkurs i przekazali je na kiermasz Szkolnego Koła Caritas.

Agnieszka Marjańska


 

 
"Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: połeczność szkolna Zespołu Szkół im. Marii Danilewicz Zielińskiej w Stawkach.   
19.12.2014.

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

 

                                             Phil Bosmans

 Image

 

Dzięki akcji szkolnego koła Caritas oraz Parafii Matki Bożej Fatimskiej 
w Odolionie 57 uczniów naszej szkoły otrzymało paczki świąteczne ufundowane przez mieszkańców naszej gminy.

Za ten wspaniały gest słowa podziękowania wraz z życzeniami
wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia

 

 składa
społeczność szkolna Zespołu Szkół im. Marii Danilewicz Zielińskiej 
w Stawkach.

 Stawki, grudzień 2014 r.


 

 

 

 
Jasełka Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Dominik Dajerling   
19.12.2014.
Image

Dnia 19.12.2014 r. w naszej szkole odbyły się Bożonarodzeniowe Jasełka pt. „Święta Noc”. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy IV, natomiast dekoracjami i oprawą muzyczną zajęli się uczniowie gimnazjum. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści pod opieką nauczycieli. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Puentą biblijnej historii stały się słowa piosenki, które zna każdy z nas: „Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,/ Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory,(…).” Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali życzeń pani dyrektor Małgorzaty Wdowczyk i w świątecznych nastrojach rozeszli się do sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne.

Dominik Dajerling

 Image


 

 

 
Wigilia klasowa kl. III b Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Dorota Świtońska   
17.12.2014.

 

         Dnia 17 grudnia 2014 r. odbyła się wigilia klasowa klasy III b. Na początek wszyscy uczniowie wraz z rodzicami podzieli się opłatkiem i składali sobie wzajemnie świąteczne życzenia. Pod choinką czekały prezenty od Mikołaja, aby otrzymać prezent uczniowie zmagali się z różnego rodzaju zadaniami. Sprawdziliśmy z rodzicami  czy dzieci potrafią śpiewać, tańczyć, czy są sprawne fizycznie. Pamiętaliśmy dobrze ćwiczenia, które wykonywaliśmy zdobywając aktywności fizyczne w związku z projektem „ Muuvit –Ruszaj się z klasą”. Zabawa była udana!  W nagrodę za wykonane zadania uczniowie otrzymali prezenty, które bardzo się wszystkim podobały.

      Wspólnie śpiewaliśmy kolędy, jedliśmy pierniczki, oglądaliśmy prezenty. 

Dorota Świtońska 


 

 
Pieczemy pierniczki ?.. mniam, mniam ! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Dorota Świtońska   
16.12.2014.

Image

Uczniowie klas III a i III b we wtorek 16 grudnia 2014 r. z p. Dorotą Świtońską i p. Aliną Kruszką oraz rodzicami wypiekali świąteczne pierniki. Wszyscy uczniowie mieli ręce pełne roboty.  Wspólnie przygotowaliśmy produkty, wyrabialiśmy ciasto, wałkowaliśmy i wycinaliśmy przeróżne kształty pierniczków. Gdy pierniki ostygły, dekorowaliśmy  lukrem, czekoladą, kolorowymi posypkami.        

         Zapachy roznosiły się po całej szkole. Pierniki były pyszne! Pięknie udekorowane trafiły na stoły wigilijne. 

Dorota Świtońska 

Image 


 

 
Wycieczka do Manufaktury Słodyczy w Toruniu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Karolina Orepuk-Piotrowska   
12.12.2014.
Image

Dnia 12 grudnia 2014 roku uczniowie klasy Ia oraz Ic  wybrali się na wycieczkę do Manufaktury Słodyczy w Toruniu, gdzie mogli zobaczyć w jaki sposób powstają cukierki, lizaki oraz inne łakocie. Uczniowie podziwiali pokaz ręcznej produkcji masy truskawkowej oraz czekoladowej, mieli również możliwość  samodzielnego wykonania lizaka.

Uczniowie klas pierwszych mieli również okazję zwiedzić toruńską Starówkę, poznać jej zabytki, wysłuchali też legend związanych z Toruniem.

 Image


 

 
Konkurs szopek bożonarodzeniowych Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Agnieszka Marjańska   
02.12.2014.
Image

Tradycyjnie w okresie przedświatecznym w naszej szkole odbywa się konkurs szopek bożonarodzeniowych. Jury oceniało 15 prac uczniów szkoły podstawowej i 1 szopkę, wykonaną przez gimnazjalistę. Wszystkie prace spełniały wymagania regulaminu konkursu, kilka z nich zawierało także elementy kujawskie. Decyzją jury przyznano następujące miejsca:

1. miejsce : Hubert Bącalski i Szymon Łyczak z kl.III b
2. miejsce: Wiktoria Radzikowska z kl.Va i Kosma Radzikowski z kl. III a
3. miejsce: Amelia Taranowska z kl. I a

Wyróżnienia:

Maciej Jagielski kl. I b
Igor Krzyżanowski, kl. II b
Franciszek Zając kl. III a

W kategorii gimnazjum:

1. miejsce: Konrad Borkowski, kl. I a

Szopki, które zajęły 1, 2 i 3. miejsce będą reprezentowały naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych w Przysieku, k. Torunia, który zostanie podsumowany 13 grudnia. 

Pozostałe piękne i niezwykle pomysłowe szopki można podziwiać na wystawie na parterze naszej szkoły.

Wszyscy autorzy szopek zostaną nagrodzeni za udział w konkursie podczas szkolnych jasełek.

Image 

Image 


 

 
Rajd z latarkami 29.11.2014 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Agnieszka Marjańska   
01.12.2014.
Image

W sobotę andrzejkową "Włóczykije" wyruszyli do Ciechocinka na Rajd z latarkami. Nie przeraziła nas niska temperatura, bo prawdziwi turyści mrozu się nie boją. Tym razem oprócz miejsc, związanych z funkcją uzdrowiskową miasta, postanowiliśmy zobaczyć to, co widać tylko nocą. Wprawdzie były to ciemności nie nocne lecz popołudniowe, ale i tak zauroczyły nas barwnie podświetlone fontanny w Parku Zdrojowym i na skwerze przy Teatrze Letnim. W Miejskim Centrum Kultury zwiedziliśmy wystawę malarską

młodej portrecistki z Bydgoszczy Magdaleny Mydlarz, która opowiedziała o swojej drodze artystycznej. Usłyszeliśmy, że początki prawdziwego malarstwa  widać już w dzieciństwie, przy kolorowaniu i kopiowaniu ilustracji z dziecięcych książeczek. Być może któryś z "włóczykijów" pójdzie w ślady pani Magdy?

Image

Image  


 

 
Andrzejkowy wieczór w klasach 0-III Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Dorota Świtońska   
27.11.2014.
Image

Dnia 27 listopada 2014 r., odbyła się dyskoteka i wróżby andrzejkowe dla młodszych klas.

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie . Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.           

                Wróżby andrzejkowe w naszej szkole rozpoczęliśmy magicznymi słowami „ Andrzeju nasz dobrodzieju, dobrą wróżbę daj !

                Na uroczystości pojawiły się dobre i złe wróżki oraz czarodzieje z klas III a i III b, którzy przy pomocy rekwizytów przepowiadali dzieciom przyszłość. Wróżby znajdowały się w magicznej sali 42, a wróżono tam z :

·         czarodziejskiego kapelusza

·         kolorowych kart

·         magicznego tarota

·         kubeczków

·         serc z imionami

·         lanego wosku

·         drzewka szczęścia

Nie zabrakło również tańczącej, szalonej, zwariowanej czarownicy, aby ją uspokoić każda klasa musiała zatańczyć do muzyki Betti Strauss „ Pajączki”. Wszyscy byli zadowoleni i równie świetnie bawili się na andrzejkowej dyskotece.

Dorota Świtońska

Image 

Image 

Image 

Image 


 

 
"W krainie czarów i magii " - Andrzejki w klasach IV-VI Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Dariusz Lewandowski   
27.11.2014.
Image

Andrzejki to ostatnia chwila do wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. W czwartek, 27 listopada w naszej szkole odbyły się dyskoteki andrzejkowe zorganizowane przez Samorząd Uczniowski.

Rano swoją zabawę mieli uczniowie klas najmłodszych. Ulubiona muzyka i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili. Dzieci z klas trzecich przygotowały wróżby. Każdy miał możliwość poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość, oczywiście z dużym „przymrużeniem oka”. Zabawy, uśmiechu było mnóstwo, a andrzejkowe wróżby dostarczyły uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

O 13.30 rozpoczęła się dyskoteka dla klas IV – VI. Wróżby przygotowali uczennice i uczniowie klas szóstych. Wszyscy na chwilę przenieśliśmy się w krainę czarów, tradycji, wróżb i magicznych zaklęć, a atmosfery tajemnicy i magii nadawały piękne dekoracje.

Dariusz Lewandowski

Image 

Image  

 


 

 
Pokochaj pluszowego misia Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Elżbieta Bąk   
26.11.2014.
Image

26 listopada obchodziliśmy w naszej szkole po raz kolejny Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Uroczystość zorganizowały i przeprowadziły panie Elżbieta Bak i Iwona  Wypij.
Wszyscy uczniowie w tym dniu przyszli  ze swoim przyjacielem – misiem.
Tematem przewodnim tegorocznego święta był konkurs recytatorski pt. ,,Mój przyjaciel Miś’’. Dzieciom i jury spodobały się wierszyki w wykonaniu uczniów: M. Schwebsa , F, Zająca, P. Jakubowskiej.

Image 


Wszyscy śpiewaliśmy nasze ulubione piosenki: ,,Pokochaj pluszowego misia’’ i ,,Jadą , jadą misie’’.
Cała uroczystość upłynęła w bardzo sympatycznej, ciepłej i miłej atmosferze.
Po spotkaniu wszyscy uczniowie rozeszli się do klas - tam czekały na nich słodkie niespodzianki.
Z niecierpliwością czekamy na kolejną imprezę za rok.

 

Elżbieta Bąk

Image 

Image  

  

 
Marta Witkowska w XXX Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym w Legnicy Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Agnieszka Marjańska   
24.11.2014.
Image 
 
W dniach 20-23 listopada 2014r. Marta Witkowska, uczennica klasy VIa,uczestniczyła wraz z opiekunką Agnieszką Marjańską w XXX Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym w Legnicy.
 Marta, która opowiadała o piramidach, czakramach i tężniach na Kujawach, zdobyła 8.miejsce.
Wszystkich uczestników ze szkół podstawowych było 29, a z gimnazjów 28.
Przyjechali oni z 13 województw jako finaliści eliminacji wojewódzkich. Konkurencja była więc ogromna, tym większa satysfakcja z lokaty wśród najlepszych w Polsce krasomówców.
 
Image 

Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji. Już pierwszego dnia Marta, która właśnie obchodziła urodziny, dostała pluszowego misia, a to tylko początek niespodzianek. Uczestnicy i opiekunowie zwiedzali Legnicę, bawili się na jubileuszowym przyjęciu z pysznym tortem i konkursem karaoke. Nauczyciele krajoznawcy mieli możliwość wymienić się doświadczeniami w pracy z młodzieżą. Był także seans w kinie i przedstawienie w legnickim teatrze oraz zwiedzanie Wrocławia. Jednak największe wrażenie zrobiła na wszystkich wizyta w pierwszym w Polsce afrykarium z krokodylami, rekinami i mnóstwem innych egzotycznych zwierząt. Wspaniała atmosfera, wspieranie się uczestników podczas konkursowych zmagań i mnóstwo atrakcji sprawiły, że trudy podróży czy skromne warunki zakwaterowania przestały mieć znaczenie.
Image 
 
Fotografie autorstwa Marty Witkowskiej i Agnieszki Marjańskiej.
Zdjęcia z konkursu uzyskane dzięki życzliwości p. Piotra z legnickiego oddziału PTTK.
 
 
Pamiętnik z Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży w Legnicy. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Marta Witkowska, klasa VI a   
24.11.2014.
 Legnica, 21.11.2014r. (Piątek)

            Dzień był pełen wrażeń, niespodzianek i atrakcji. O godz. 10.00 rozpoczął się konkurs. Poprzedniego dnia wylosowałam 24. numer startowy, a to oznaczało, że przede mną wystąpią 23 osoby!   Gdy w końcu weszłam na scenę poczułam ogromny stres. Ale gdy tylko zaczęłam mówić, stres mijał.  Nie bałam się, że cokolwiek zapomnę, przecież umiem mówić, i to jak! Starałam się zaciekawić słuchaczy swoją opowieścią. Czakramy, piramidy, tężnie, a to wszystko u nas, na Kujawach – temat był niesamowity!  Mój występ bardzo się podobał, ponieważ publiczność głośno go oklaskiwała. Jury przyznało mi 8,5 punktu, co dało 8 wynik. Niestety, tylko 5 najlepszych uczestników przechodziło do finału. Ale dla mnie najważniejszy był udział i to, że wystąpiłam najlepiej, jak potrafiłam.

            Po eliminacjach wybraliśmy się z nową koleżanką i naszymi opiekunami na zwiedzanie Legnicy i obowiązkowe zakupy pamiątek. Wieczorem czekały na nas kolejne niespodzianki z okazji 30-lecia konkursu. Był wyśmienity tort, karaoke, tańce i śpiewy. Ten wieczór zapamiętałam bardzo dobrze, ponieważ z okazji urodzin dostałam ślicznego pluszowego misia. Będzie dla mnie najmilszą pamiątką.

Image 

 

Legnica,22.11.2014r. (Sobota)

             Ten  dzień był tak samo ekscytujący, jak wczorajszy. Po śniadaniu poszliśmy na finał konkursu. Występy moich koleżanek i kolegów były wspaniałe. Szczerze ich podziwiałam, trzymając kciuki za nowych znajomych. Po obiedzie udaliśmy się całą grupą na wycieczkę z przewodnikiem po Legnicy. Podziwialiśmy secesyjne kamienice, palmiarnię i zabytkowe kamieniczki na rynku. Po kilku godzinach wróciliśmy z tej wyprawy na uroczyste zakończenie konkursu i rozdanie nagród. Wieczór spędziliśmy w kinie na zabawnym filmie pt. ,,Wakacje Mikołajka” . I żeby tradycji stało się zadość, urządziliśmy z przyjaciółmi tak zwaną ,,zieloną noc'' , bawiąc się wspaniale do północy. Wiedzieliśmy, że niedługo trzeba będzie się rozstać, ale czekał nas jeszcze ostatni dzień atrakcji. Już nie mogłam się ich doczekać.

 

 

Wrocław, 23.11.2014r. (Niedziela)

 

            O 8.00 rano już spakowani i gotowi wyjechaliśmy z ukraińskiego internatu w Legnicy do Wrocławia, na spotkanie z ciekawymi zwierzętami i roślinami Afryki. Wrocławskie zoo od kilku miesięcy może pochwalić się pierwszym w Polsce afrykarium. Zobaczyłam tam zwierzęta takie, które widziałam po raz pierwszy w życiu. Ogromne akwaria, a raczej podwodne tunele, pozwalały oglądać rekiny, żółwie, krokodyle i inne zwierzęta w warunkach podobnych do naturalnych. Były też piękne lwy, wielbłądy, żubry, żyrafy, niedźwiedzie, strusie, osły, konie, kucyki, mundżaki, jelonki, dziki, lisy, tygrysy, wilki, lemury, surykatki, małpki, małpy, goryle, nosorożce, kaczki, hipopotamy, lamy, foki, pingwiny, okapi, pawiany, różnorodne ptaki, słonie, pelikany, mrówniki, zebry, kangury i antylopy.

Image 

            Po tych niesamowitych przeżyciach zwiedzaliśmy piękne wrocławskie Stare Miasto. Na bożonarodzeniowym jarmarku kupiłam pamiątki dla całej rodziny. Wędrując uliczkami Wrocławia, poszukiwaliśmy słynnych krasnali, a nawet udało nam się znaleźć tajemne wejście do ich podziemnego świata! Wspólny obiad był już ostatnim punktem programu. Żegnając się z nowymi przyjaciółmi, żałowałam, że to już koniec naszej przygody z konkursem krasomówczym, z wycieczkami i ukraińskim internatem... Obiecaliśmy sobie, że za rok znów wszyscy spotkamy się w Legnicy.

Image 

 

Marta Witkowska, klasa VI a 

 
 
Gazeta Aleksandrowska - 11 listopada w Odolionie Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Małgorzata Wdowczyk   
13.11.2014.

Image

Image 

artykuł Pana Stanisława Białowąsa opublikowany w Gazecie Aleksandrowskiej nr 93(VIII rok)
 


 

 
Spotkanie z policjantem i strażnikiem gminnym Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Karolina Orepuk-Piotrowska   
13.11.2014.

Image

 

13.11.2014r. dzieci z  oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantem oraz strażnikiem gminnym. Podczas spotkania uczniowie zdobyli wiedzę, jak bezpiecznie poruszać się po ulicy, na chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, dlaczego warto stosować elementy odblaskowe, jakie podstawowe wyposażenie powinien posiadać każdy rower oraz jak bezpiecznie podróżować w samochodzie.

Duże zainteresowanie dzieci wzbudził mundur policjanta, strażnika gminnego oraz akcesoria potrzebne im do pracy. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, wykazywali się też dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki oraz opaski odblaskowe.

Karolina Orepuk-Piotrowska

 Image

Image  


 

 
To był piękny wieczór. Koncert galowy - występy laureatów.... Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Anna Stanek   
12.11.2014.
Image

 

 12 listopada 2014 r.- koncert galowy - występy laureatów 
VIII Powiatowego Konkursu Piosenki i Recytacji Poezji Patriotycznej w Ciechocinku

 

            Wśród laureatów – nasi finaliści, czyli Marta Witkowska, reprezentująca szkołę podstawową oraz Julia Kapica, Zuzanna Piskrzyńska i Edgar Kmiołek, reprezentanci gimnazjum. Sala widowiskowo – kinowa ciechocińskiego Miejskiego Centrum Kultury wypełniła się widzami, wśród których były rodziny wykonawców oraz wszyscy ci, którzy z okazji Narodowego Święta Niepodległości chcieli przeżyć chwile patriotycznych uniesień przy recytacji i piosence. Wykonawcy otrzymali nagrody z rąk przedstawicieli organizatorów konkursu, czyli pani Barbary Kawczyńskiej (dyr. MCK) i pani Katarzyny Dzięgielewskiej (dyr. Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechocinku), a później, pozbawieni konkursowej tremy, wzruszali i wprawiali w dumę. Na zakończenie głos zabrała pani Elżbieta Baryza, poprzedni dyrektor SP1, która przypomniała historię konkursu. Nie zapomniano też o podziękowaniach dla nauczycieli, przygotowujących uczniów do udziału w konkursie.
To był piękny wieczór i dla wykonawców, i dla widzów.

Anna Stanek


 

 
Julia Figielska z klasy IIb zdobyła I miejsce w XV Powiatowym Konkursie Plastycznym Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Małgorzata Wdowczyk   
12.11.2014.
Image

Julia Figielska - uczennica klasy IIb – zdobyła I miejsce w XV Powiatowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „Polska – moja Ojczyzna i ja”. Gratulujemy!

Tegoroczna jubileuszowa edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem, aż 215 prac napłynęło ze szkół i pracowni plastycznych naszego powiatu.

12 listopada odbyło się uroczyste wręczanie nagród, o czym szczegółowo poinformowała nasza lokalna prasa.

 Małgorzata Wdowczyk

Image

Image


 

Napisała też o tym Gazeta Aleksandrowska 

Image 

Image 


 

 
"Pisk Orła Białego" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Agnieszka Marjańska   
11.11.2014.
11Listopada - Narodowe Święto Niepodległości
Image

Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy w naszej szkole już 7 listopada. Na tę okazję Szkolne Koło " Włóczykije" oraz Zespół Wokalny przygotowały przedstawienie pt. "Pisk Białego Orła".

Fabuła przedstawienia osnuta została wokół historii wiejskiej rodziny, ktora w czasie I wojny światowej przeżywa wojenną tragedię - wymarsz ojca i jednego z synów na front. Ta patriotyczna rodzina ukrywa w swoim domu poetę, który odwołując się do literatury okresu zaborów, podtrzymuje nadzieję Polaków na odzyskanie wolności.
Świetna gra aktorów, piękna scenografia i pełne emocji piosenki ściśle związane z fabułą sprawiły, że publiczność poddała się nastrojowi i nagrodziła spektakl gromkimi brawami.
Na koniec cała społeczność szkolna mogła podziwiać zdolności recytatorskie laureatów Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Patriotycznej. Ze wzruszeniem wysłuchaliśmy wierszy i fragmentów prozy deklamowanych przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy okazali się najlepsi w powiecie.

Image

 

 Przedstawienie "Pisk Białego Orła" zostało zaprezentowane jeszcze raz szerszej publiczności 11 listopada podczas Gminnych Obchodów Święta Niepodległości.

Zaangażowanie występujących było tak wielkie, że z aktorskich oczu popłynęły prawdziwe łzy bohaterki, żegnającej syna i wnuka, idących na front.
Wzruszenie udzieliło się publiczności, która z uwagą śledziła losy bohaterów, nagradzając aktorów i zespół wokalny długimi owacjami.
Przedstawienie według scenariusza Adama Szafrańca zostało zrealizowane pod kierunkiem p. Agnieszki Marjańskiej, p. Marka Drużyńskiego i p. Barbary Szelągowskiej. Scenografię przygotowała p. Kamila Drużyńska.

Agnieszka Mariańska

Image

  


 

 

 
Cukierki jak z bajki ..... Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Elżbieta Bąk   
07.11.2014.

 Image

Cukierki jak z bajki...

 

7 listopada 2014r. uczniowie z klasy 2a i 2b wybrali się na słodką wyprawę do pierwszej Manufaktury Słodyczy w Toruniu.

Pokaz połączony był z Warsztatami Produkcyjnymi, na których dzieci mogły podglądać oraz brać aktywny udział w procesie tworzenia wyrobów cukierniczych na recepturach pochodzących z XVII i XVIII wieku. Uczniowie uczestniczyli w produkcji cukierków i lizaków, która w całości odbywa się ręcznie, przy użyciu składników pochodzenia roślinnego. Dzięki temu są one zdrowsze niż wszystkie inne. Podczas pokazu dzieci i opiekunowie wykonali swoje autorskie lizaki.

Są to najlepsze słodycze pod słońcem, którym nie mogą się oprzeć również dorośli.

 

Opracowała:

Elżbieta Bąk

 Image


 

 

 
Nasi laureaci VIII Powiatowego Konkursu Piosenki i Recytacji Poezji Patriotycznej w Ciechocinku Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Anna Stanek   
05.11.2014.
 Marta Witkowska

            Konkurs odbył się 5 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku, uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów powiatu aleksandrowskiego. Swoją reprezentację mieliśmy w kategorii recytacji, tworzyło ją 6 uczniów szkoły podstawowej: Marta Witkowska (VIa), Natalia Lewandowska (Vb), Oliwia Stanicka (Vb), Oliwia Dziekanowska (Vb), Katarzyna Rosowska (IV), Anita Inatlewska (VIb) oraz

6 uczniów gimnazjum: Edgar Kmiołek (Ia), Wiktoria Golenia (Ib), Zuzanna Piskrzyńska (Ia), Joanna Kwiatkowska (IIIa), Julia Kapica (IIIa),  Konrad Tłuchowski (IIb).

            Wszyscy nasi reprezentanci pokazali wysoki poziom przygotowania i ich recytacje dobrze wypadły na tle bardzo licznych i równie dobrze przygotowanych uczestników konkursu z innych szkół.

            W grupie wiekowej szkół podstawowych I miejsce zajęła Marta Witkowska, przygotowana przez Danutę Olejnik, a wśród gimnazjalistów II miejsce ex aequo zajęły Julia Kapica i Zuzanna Piskrzyńska, a III – Edgar Kmiołek, przygotowani przez Annę Stanek.

            Naszych laureatów oraz innych najlepszych recytatorów i wykonawców piosenek patriotycznych tego konkursu można będzie wysłuchać w czasie koncertu galowego, który odbędzie się dla uczczenia Święta Niepodległości w sali kinowej ciechocińskiego MCK 12 listopada o godzinie 16.00. Wtedy też laureaci otrzymają nagrody.

Anna Stanek

Zuzanna Piskrzyńska  

Julia Kapica  

Edgar Kmiołek  

Image 


  Napisała też o tym "Gazeta Ciechocińska"
Image
Image

 
 
 
Zgłoszenia do olimpiad przedmiotowych - ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Małgorzata Wdowczyk   
04.11.2014.

Uczniowie, którzy chcą przystąpić do olimpiad przedmiotowych, proszeni są o kontakt z sekretariatem
 do 19 listopada 2014 r.. Szczegóły na stronie:

http://www.iro.edu.pl/pionier/regulamin.html


 

 
ogłoszenie dla rodziców uczniów szkoły podstawowej Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Małgorzata Wdowczyk   
03.11.2014.

 

Rodzicu,
przeczytaj informacje dotyczące sprawdzianu szóstoklasisty w 2015 r.

http://www.cke.edu.pl/index.php/sprawdzian-left/o-sprawdzianie-em

  

 
Halloweenowy bal uczniów z klasy Ic Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Karolina Orepuk-Piotrowska   
31.10.2014.
Image

31 października uczniowie z klasy I c wraz z rodzicami zorganizowali Halloweenowy bal przebierańców. Uczniowie bardzo chętnie przebrali się, królowali bohaterowie bajek jak i również czarownice i czarodzieje. Wszyscy uczestnicy balu chętnie brali udział w zabawach i konkursach. Na zakończenie zabawy uczniowie zostali poczęstowani słodkościami przygotowanymi przez rodziców.

Karolina Orepuk-Piotrowska

Image

Image  


 

 
Ślubowanie klas pierwszych Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Karolina Orepuk-Piotrowska   
30.10.2014.
Image

       30.10.2014r. w  naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas  pierwszych. Na uroczystość tak ważnego dla pierwszoklasistów dnia  przybyli :

pan  Andrzej Olszewski - Wójt Gminy Aleksandrów , pani Magdalena Stolarska – Oczki - Kierownik Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Aleksandrowie Kujawskim, pani Anna Kozłowska – Przewodnicząca Rady Rodziców, nauczyciele, uczniowie klas starszych oraz rodzice.

      Przed wszystkimi zgromadzonymi i w obecności pocztu  sztandarowego dzieci odważnie złożyły ślubowanie. Po złożonym ślubowaniu pani dyrektor Małgorzata Wdowczyk dokonała pasowania na uczniów i tym samym 64 pierwszoklasistów wstąpiło do społeczności szkolnej. Wspaniałym występem uczniowie klas pierwszych udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole. Na koniec uczniowie otrzymali dyplomy, upominki od koleżanek i kolegów z klas trzecich oraz rożki obfitości pełne słodyczy, ufundowane przez rodziców.

Karolina Orepuk-Piotrowska

 Image

Image 


 

 
Certyfikat Klubu Bezpiecznego Puchatka Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Małgorzata Wdowczyk   
29.10.2014.

 

Image

Image 

odwiedź stronę internetową "Klubu Bezpiecznego Puchatka" http://www.bezpiecznypuchatek.pl

 


 

 

 
Uczniowie zgłoszeni do Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Małgorzata Wdowczyk   
29.10.2014.

Image

Uczniowie zgłoszeni do Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

 

Lp.

Nazwa konkursu

Uczestnik

Opiekun

 

1

Konkurs przedmiotowy z matematyki

Baryczka Martyna

Wdowiak Ewelina

2

Konkurs przedmiotowy z matematyki

Centkowski Dawid

Wdowiak Ewelina

3

Konkurs przedmiotowy z matematyki

Janik Michał

Wdowiak Ewelina

4

Konkurs przedmiotowy z matematyki

Janowski Damian

Wdowiak Ewelina

5

Konkurs przedmiotowy z matematyki

Kalocińska Karina

Wdowiak Ewelina

6

Konkurs przedmiotowy z matematyki

Olszewska Klaudia

Wdowiak Ewelina

7

Konkurs przedmiotowy z matematyki

Rutkowski Mikołaj

Wdowiak Ewelina

8

Konkurs przedmiotowy z matematyki

Witkowska Marta

Wdowiak Ewelina

  

 
 
Zobacz też…