Karma dla szczeniaków

karma-dla-szczeniakow-5Według ankietowanych tylko dwie osoby na dziesięć, dba o zdrowie swojego zwierzaka. Aż jedna czwarta osób, według statystyk, nie ma pojęcia jak ważny jest dobór karmy. Badania są bezwzględne, choroby i infekcje psów to odpowiedzialność właścicieli, którzy nie podają odpowiedniej racji żywienia swoim psom.
Karma dla szczeniaków to podstawowy element diety, który podajemy we wczesnym stadium rozwoju. Od pierwszego miesiąca do około dwunastego, powinniśmy podawać tę formę jedzenia. Nie tylko jest zdrowa, ale pozwala dostosować się do późniejszej karmy, która smakuje inaczej.
Po upływie roku możemy zmienić karmę na gorszej jakości. Pies wytwarza swoją odporność w pierwszym roku życia, więc wtedy najbardziej chłonie dobre minerały, które nie posiadają karmy dla dorosłych psów. Cenne dobra, które mają karmy dla szczeniaków, wpływają na mocne kości i zęby, a także na inteligencję zwierząt. Sierść, to kolejny efekt dobrej diety – lśniąca i miękka, to oznaka dużej ilości witaminy B w organizmie psa.

About